Akreditēta

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra ir pilntiesīga Latvijā veikt augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudes, jo akreditēta Valsts aģentūrā “Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs" (LATAK).

Pieteikums

Konsultāciju, ierosinājumu, informācijas, kā arī citos jautājumos rakstīt uz e-pasts: miglotaji@vtua.gov.lvAugu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudes veic VTUA no pieciem birojiem (Kuldīgas, Jelgavas, Limbažiem, Rēzeknes un Gulbenes), tādejādi aptverot visu Latvijas teritoriju.

Piesakoties pārbaudei, iekārtas valdītājs sniedz visu nepieciešamo informāciju par iekārtu, aizpildot pieteikumu un nosūtot to elektroniski vai iesniedzot personīgi VTUA tuvākajam birojam. Pieteikuma veidlapu .doc formā var lejupielādēt un aizpildīt no VTUA tīmekļa vietnes, sadaļas "Pakalpojumi", apakšsadaļas "Veidlapas", "Citas veidlapas" -> "Pieteikums augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudei".

Lauris Ozols

Kurzemes reģiona nodaļas vadītājs - Celtnieku iela 12, Talsi, LV-3201
lauris.ozols [at] vtua.gov.lv

Gints Silavs

Zemgales reģiona nodaļas vadītājs - Bebru iela 108, Jēkabpils, LV-5201
gints.silavs [at] vtua.gov.lv

Raivis Pranis

Rīgas reģiona nodaļas vadītājs - Zemītes iela 8, Tukums, LV-3104
raivis.pranis [at] vtua.gov.lv

Artūrs Slūka

Latgales reģiona nodaļas vadītājs - Liepājas iela 40a-1, Preiļi, LV-5301
arturs.sluka [at] vtua.gov.lv

Ervins Lipe

Vidzemes reģiona nodaļas vadītājs - "Agroserviss", Kauguru pagasts, Valmieras novads, LV-4224
ervins.lipe [at] vtua.gov.lv

Pakalpojuma izmaksas

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra sniedz augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtas pārbaudes pakalpojumus.​​

Apmaksa par augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudēm jāveic saskaņā ar 2018. gada 17. aprīļa Ministru kabineta noteikumiem Nr. 225 "Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādis", kas stājās spēkā 2018.gada 20.aprīlī, nosakot publisko maksas pakalpojumu cenu kalkulāciju.

Norēķinus par pakalpojumiem var veikt ar norēķinu karti vai ar pārskaitījumu un jāveic pirms pakalpojuma saņemšanas. Norēķinus ar pārskaitījumu var nodrošināt, izrakstot avansa rēķinu.

Augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtas pārbaude

Pakalpojuma veids

Cena bez PVN (EUR)

PVN 21% (EUR)

Cena ar PVN (EUR)

Augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtas sagatavotības pārbaude

31,41

6,59

38,00

Augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtas tehniskā pārbaude

41,32

8,68

50,00

Augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtas sprauslas caurplūdes pārbaude

0,83

0,17

1,00

Izbraukums uz klienta norādīto adresi augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtas pārbaudei

45,00

9,45

54,45

Norēķinu nodrošinājums

0,95

0,20

1,15

Papildu, ja nepieciešams:

Identifikācijas numura iekalšana iekārtai

14,00

0,00

14,00

Pārbaude

Pārbaude, iekārtas valdītājam, dod pārliecību, ka izsmidzinātais darba šķidruma daudzums nepārsniedz noteikto un nerada kaitējumu videi, kā arī atbilst Ministru kabineta 2012. gada 10. jūlija noteikumu Nr.491 “Noteikumi par augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtām” prasībām. Ja augu aizsardzības līdzekļa iekārta atbilst normatīvo aktu prasībām, sertifikāts (uzlīme) tiek izsniegts uz trim gadiem.

Lai tiktu veikta augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtas pārbaude, iekārta pirms pārbaudes  vispirms ir jāsagatavo:

  • jānomazgā un jāizskalo pati iekārta un visi ūdeni filtrējošie elementi (spiedvada filtrs, sūcvada filtrs, sekciju filtri un sprauslu filtri),
  • iekārtas tvertne jāpiepilda ar tīru ūdeni (līdz pusei, ja iekārtas tilpums ir mazāks par 300 litriem, bet pārējās iekārtas - vismaz ar 300 litriem).

Tāpat atgādinām, ja gaisa temperatūra ir zemāka par +7 °C, pārbaudi vēlams atlikt uz siltāku laika periodu.

​Ieteikumi

Kārtību un ieteikumus augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudīšanai skatīt Valsts augu aizsardzības dienesta tīmekļa vietnē.