Šajā sadaļā tiek apkopoti ieteikumi par lauksaimnieka īpašuma aizsardzības pasākumiem un kā pasargāt savu lauksaimniecības tehniku!

Materiālus izstrādājusi Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļa. Plašāk skatīt zemāk vai arī tīmekļa vietnes www.manadrosiba.lv, sadaļu "Pieaugušajiem", apakšsadaļu "Lauksaimniekiem".

Valsts policija sadarbībā ar Valsts tehniskās uzraudzības aģentūru ir izveidojusi un aicina lauksaimniekus un traktortehnikas īpašniekus iepazīties ar izglītojošu informatīvu brošūru par saimniecības īpašuma drošību.

2022. gada septiņos mēnešos pret lauksaimniekiem ir veikti vairāk kā 160 noziedzīgi nodarījumi. Visbiežāk lauksaimnieki saskaras ar zādzībām un to mēģinājumiem, kā arī dažādām krāpšanām.

Lai pasargātu savu īpašumu, nepieciešams sagatavoties un ievērot virkni drošības nosacījumus, kuri apkopti izstrādātajā materiālā. Brošūrā ir atrodama informācija - kā iekārtot un uzturēt savu īpašumu, pirkšanas un pārdošanas ieteikumi, kontrolsaraksts, lai pārbaudītu sava īpašuma vājās vietas vai kuras būtu nepieciešams uzlabot, kā arī aprakstīta rīcība ārkārtas situācijās.

Padomi saimniecību drošībai

 

Pasargā traktoru no degvielas zādzības

  Informatīvajā brošūrā skaidrots kā pasargāt savu lauksaimniecības tehniku no dažādām zādzībām. Garnadži visbiežāk zog degvielu, GPS navigācijas iekārtas, akumulatorus un dažādas citas lauksaimniecības tehnikas detaļas. Paldies, ka rūpējies par drošību!

  Padomi lauksaimnieka īpašuma drošībai (10 lpp.)

   

    

   Krāpnieki sludinājumu portālos ievieto ticamas fotogrāfijas ar lauksaimniecības tehniku un tās tehnisko aprakstu, piedāvājot darījumu par cenu, kas bieži ir zemāka par tirgus vērtību. Saziņa ar potenciālajiem pircējiem notiek telefoniski vai e-pastā, kura turpinās līdz brīdim, kad krāpnieki potenciālajam klientam nosūta sagatavotu rēķinu par pirmās iemaksas veikšanu, lai organizētu tālāku preces pārdošanu. Brīdī, kad pircējs attiecīgo samaksu ir veicis, saziņa beidzas un no krāpnieka un pirktās preces vairs nav ne vēsts. Materiālā padomi virtuāli drošai tehnikas pirkšanai.

   VP pērc neriskējot
   VP pārdod neriskējot