Lai piedalītos ceļu satiksmē, t. sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei.

Apskates laikā vadītājam jābūt līdzi derīgai atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecībai, tehnikas reģistrācijas apliecībai un jābūt derīgai OCTA polisei.

Kā var uzzināt par traktortehnikas valsts tehnisko apskati?

Traktortehnikas un tās piekabju ikgadējās valsts tehniskās apskates laiki un vietas

Traktortehnikas īpašniekus aicinām taupīt savu laiku un ikdienas darbu plānošanā izmantot interaktīvu valsts tehniskās apskates rīku/karti, kurā jebkurš interesents var meklēt vajadzīgo laiku vai traktortehnikai pietuvināto apskates vietu, vadoties pēc kartes lietošanas pamācības:

  • labajā augšējā stūrī izvēlamies informāciju ko meklējam;
  • vispirms pietuviniet un pēc tam uzklikšķiniet uz norādīto un Jums vēlamo punktu, atvērsies papildu skaidrojošā informācija;
  • kreisajā augšējā stūrī ir iespēja izvēlēties meklēt pēc Jums vēlamās adreses un datuma un pēc tam piemeklēt tuvāko norādīto vietu
  • Ja uzklikšķināsiet uz konkrētā punkta un izvēlēsieties pogu "Maršruts", neaizmirstiet ierīcē ieslēgt lokāciju, ja tāda iespēja pastāv vai arī izvēlēties koordinātes, tās dažādās ceļu aplikācijās palīdzēs Jums ērtāk nonākt vēlamajā apskates vietā.

Ar saplānoto izbraukuma grafiku var iepazīties arī tiešsaistē, interaktīvajā tabulā – vai nu meklējam pēc vietas, ritinot uz leju vai sāniem, vai arī uzreiz virs tabulas ierakstām meklētājā vēlamo vietu vai laiku. Grafiks saplānots alfabētiskā secība pa novadiem.

Traktortehnikas un tās piekabju ikgadējo valsts tehniskās apskates grafiku var skatīt vai lejupielādēt no Latvijas Atvērto datu portāla, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras sadaļas.

Ieteikums – izvēlēties formātu un uzklikšķiniet uz sadaļās ”Izpētīt”, pēc tam izvēlamies “Priekšskats” vai “Lejupielādēt” un sākt meklēt pēc novada un vietas.

Tehniskā apskate tiek veikta traktortehnikai arī individuāli, izsaucot inspektoru uz traktortehnikas atrašanās vietu, kas īpaši ērti ir tiem saimniekiem, kuriem jāiet tehniskā apskate vairākām vienībām vai arī kopā ar kaimiņa vienībām.

Valsts tehniskā apskate tiek veikta ar mērķi nodrošināt cilvēku veselībai, dzīvībai un apkārtējai videi nekaitīgas traktortehnikas un tās piekabju piedalīšanos ceļu satiksmē. Savukārt ceļu satiksme ir it visur, kur iespējama braukšana, tas ir, arī uz laukiem, teritorijās, fermās, objektos u.c.

Tehniskā apskate tiek veikta, lai kontrolētu transportlīdzekļu tehnisko stāvokli, kā arī, lai aktualizētu transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistru, traktortehnikas un tās vadītāju informācijas sistēmu, atklātu meklēšanā esošos transportlīdzekļus un veiktu normatīvajos aktos noteiktās kontroles funkcijas, kas saistītas ar piedalīšanos ceļu satiksmē.

Tehniskās prasības traktortehnikai meža darbos

Tehniskās prasības lauksaimniecībā izmantojamo traktoru sagatavošanai meža darbiem.
Skatīt vairāk

Pakalpojumu cenu kalkulācija tehniskai apskatei

Publisko maksas pakalpojumu cenu kalkulācija tehniskai apskatei.
Skatīt vairāk

Tehniskās apskates e-pakalpojumi traktortehnikai

VTUA sniedz traktortehnikas vai tās piekabes tehniskās apskates e-pakalpojumus traktortehnikas uzraudzības jomā.
Skatīt vairāk

Augu aizsardzības līdzekļu pārbaudes

VTUA lauksaimniekus aicina savlaicīgi pieteikties augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudēm, jo līdzīgi kā ar tehniskajām apskatēm, pārbaudes tiek veiktas visā Latvijas teritorijā.
Skatīt vairāk