Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu.

Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras oficiālajām tīmekļvietnēm http://www.piksas.lv, http://www.llm.lv un http://www.vtua.gov.lv.

Tīmekļvietnei veikts vienkāršotais piekļūstamības izvērtējums. Izmantotā metode - VARAM sagatavotās “Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai”.

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras tīmekļvietne http://www.piksas.lv daļēji atbilst noteikumiem Nr. 445 turpmāk minēto iemeslu dēļ.

Neatbilstība prasībām, kas minētas noteikumos Nr. 445:

 • Ne visas saites galvenās izvēlnes pirmajā līmenī ir piekļūstamas ar tastatūru, kā arī ar to nevar atvērt galvenās izvēlnes otro līmeni un piekļūt otrā līmeņa saitēm.
 • Nevienam attēlam nav alternatīvais teksts, līdz ar to cilvēki, kas izmanto ekrānlasītāju, nevar piekļūt informācijai. Netiek izpildīts MK noteikumu 22.4. punktā minētais princips par robustuma ievērošanu.
 • Tīmekļvietnē publicētajam saturam nav pietiekams krāsu kontrasts.
 • Nevar ar tastatūras palīdzību pārvietoties pa nolaižamajiem lauciņiem.

Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta 2020. gada 7. decembrī. Izvērtēšanu veica Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Mergups-Kutraitis un Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras Muzeju un resursu vadības departamenta Informācijas tehnoloģiju nodaļas sistēmanalītiķis Vadims Tereščenko.

Izvērtējumu apliecinošs dokuments:


Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras tīmekļvietne http://www.llm.lv daļēji atbilst noteikumiem Nr. 445 turpmāk minēto iemeslu dēļ.

Neatbilstība prasībām, kas minētas noteikumos Nr. 445:

 • Ne visas saites galvenās izvēlnes pirmajā līmenī ir piekļūstamas ar tastatūru, kā arī ar to nevar atvērt galvenās izvēlnes otro līmeni un piekļūt otrā līmeņa saitēm;
 • Nevienam attēlam nav alternatīvais teksts, līdz ar to cilvēki, kas izmanto ekrānlasītāju, nevar piekļūt informācijai. Netiek izpildīts MK noteikumu 22.4. punktā minētais princips par robustuma ievērošanu;
 • Tīmekļvietnē publicētajam saturam nav pietiekams krāsu kontrasts;
 • Nevar ar tastatūras palīdzību pārvietoties pa nolaižamajiem lauciņiem; 
 • Nav atbilstības virsrakstu struktūrā.

Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta 2020. gada 8. decembrī. Izvērtēšanu veica Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Mergups-Kutraitis un Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras Muzeju un resursu vadības departamenta Informācijas tehnoloģiju nodaļas sistēmanalītiķis Vadims Tereščenko.

Izvērtējumu apliecinošs dokuments:


Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras tīmekļvietne http://www.vtua.gov.lv daļēji atbilst noteikumiem Nr. 445 turpmāk minēto iemeslu dēļ.

Neatbilstība prasībām, kas minētas noteikumos Nr. 445:

 • Attēliem, kuri mājas lapā ievietoti senāk, trūkst vai nav precīzi uztverams alternatīvais teksts. Sadaļas tiks pārskatītas un alternatīvais teksts attēliem pievienots.

Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta 2021. gada 25. novembrī. Izvērtēšanu veica Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Mergups-Kutraitis un Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras Muzeju un resursu vadības departamenta Informācijas tehnoloģiju nodaļas sistēmanalītiķis Vadims Tereščenko.

Izvērtējumu apliecinošs dokuments:

Piekļūstamības alternatīvas

Lai saņemtu saturu, kas šobrīd nav piekļūstams, piedāvājam turpmāk minētās alternatīvas:

 • Piekļūstamības problēmas, kas saistītas ar kontrastiem, piedāvājam risināt, izmantojot kādu no pārlūka spraudņiem (Color Enhancer, High Contrast) vai augstāku krāsu kontrastu uzstādīt pārlūka vai operētājsistēmas līmenī.
 • Lai saņemtu saturu, kas šobrīd nav piekļūstams, citā formātā, piedāvājam izmantot atsauksmēm un saziņai norādītos kontaktus.

Atsauksmēm un saziņai

Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot iepriekš minēto tīmekļvietņu piekļūstamību.

Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā, vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums.

E-pasts: pasts@vtua.gov.lv

Tālrunis: +37167027149

Adrese: Republikas laukums 2, Rīga, LV-1010

Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi 7 dienu laikā.

Sūdzību iesniegšana

Par tīmekļvietnes piekļūstamību mūsu iestādē atbildīgs ir sabiedrisko attiecību speciālists.

E-pasts: pr@vtua.gov.lv

Tālrunis: +37126397648

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam.

Adrese: Baznīcas iela 25, Rīga, LV-1010

Tālrunis: +37167686768

E-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv

https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/kontaktinformacija

Ziņas par paziņojuma sagatavošanu

Šis paziņojums pirmo reizi tika sagatavots 2020. gada 30. decembrī. Atkārtoti tas pārskatīts 2021. gada 25. novembrī.

Šo paziņojumu apstiprināja Armands Binovskis, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras direktors.