Šajā sadaļā tiek apkopoti ieteikumi par lauksaimnieka īpašuma aizsardzības pasākumiem -  kā pasargāt savu lauksaimniecības tehniku!

Materiālus izstrādājusi Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļa. Plašāk skatīt tīmekļa vietni www.manadrosiba.lv, sadaļu "Pieaugušajiem", apakšsadaļu "Lauksaimniekiem".

  Informatīvajā brošūrā skaidrots kā pasargāt savu lauksaimniecības tehniku no dažādām zādzībām. Garnadži visbiežāk zog degvielu, GPS navigācijas iekārtas, akumulatorus un dažādas citas lauksaimniecības tehnikas detaļas. Paldies, ka rūpējies par drošību!

  Padomi lauksaimnieka īpašuma drošībai (10 lpp.)

   

    

   Krāpnieki sludinājumu portālos ievieto ticamas fotogrāfijas ar lauksaimniecības tehniku un tās tehnisko aprakstu, piedāvājot darījumu par cenu, kas bieži ir zemāka par tirgus vērtību. Saziņa ar potenciālajiem pircējiem notiek telefoniski vai e-pastā, kura turpinās līdz brīdim, kad krāpnieki potenciālajam klientam nosūta sagatavotu rēķinu par pirmās iemaksas veikšanu, lai organizētu tālāku preces pārdošanu. Brīdī, kad pircējs attiecīgo samaksu ir veicis, saziņa beidzas un no krāpnieka un pirktās preces vairs nav ne vēsts. Materiālā padomi virtuāli drošai tehnikas pirkšanai.

   VP pērc neriskējot
   VP pārdod neriskējot