Senlaicīga TR priekša, braucot starp Traktordienas dalībnieku stendiem

Sestdien, 2023. gada 1. jūlijā no plkst. 10:00 jau divpadsmito reizi notiks lauksaimniecības nozares lielpasākums TRAKTORDIENA 2023, kurā varēs satikt arī Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras (turpmāk - VTUA) un nozares muzeju pārstāvjus.

Visas dienas garumā pasākuma apmeklētājus VTUA pārstāvji iepazīstinās ar iespēju traktortehnikas uzraudzības pakalpojumus pieteikt attālināti, vienotajā Zemkopības nozares e-pakalpojumu vietnē (apskatīt sev piederošo traktortehniku vai tās piekabes, pieteikties atgādinājumiem par traktortehnikas un tās piekabju valsts tehniskās apskates veikšanu, traktortehnikas vadītāja apliecības derīguma termiņiem, pieteikt traktortehnikas tehnisko datu salīdzināšanai, u.c.).

Tāpat varēs rast atbildes uz neskaidro informāciju, kas saistīta ar traktortehnikas uzraudzību, cilvēka veselībai un videi nekaitīgas traktortehnikas izmantošanu tautsaimniecībā, VTUA darbību, kā arī varēs apliecināt zināšanas traktortehnikas vadītāja tiesību iegūšanai amatpersonas uzraudzībā.

Savukārt bērni un jaunieši (līdz 15 gadu vecumam) varēs pārbaudīt savas prasmes traktortehnikas vadīšanā, zināšanas Ceļu satiksmes noteikumos, darba drošībā, strādājot ar traktortehniku un iegūt jaunā traktorista apliecību.

VTUA pārstāvji arī veiks jūgvārpstas (jaudas) mērījumus tai traktortehnikai, kura piedalīsies traktoru piekabju kalnā vilkšanas sacensības dažādas spēkratu jaudas grupās.

Latvijas Lauksaimniecības muzejs un K.Ulmaņa piemiņas muzejs „Pikšas” apmeklētājiem piedāvās dažādas aktivitātes par nozares kultūrvēsturisko mantojumu, kā arī iepazīstinās ar jaunumiem nozares muzejos. Apmeklētājiem tiks piedāvāts apskatīt pašizgatavotu senlaicīgu traktoru, ar kuru plānots piedalīties parādē.

Pasākuma mērķis ir veicināt Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstību, lauku vides saglabāšanu un pilnveidošanu, resursu efektīvāku izmantošanu un apsaimniekošanu, apvienojot izglītību, ražošanu un praktiskos demonstrējumus lauksaimniecībā, attīstot pieredzes apmaiņu starp lauksaimniecības nozares pārstāvjiem.

Arī šogad pasākums notiks AS Agrofirma Tērvete laukā, Tērvetes pagastā, Dobeles novadā. Kopumā uz lauka tiksies vairāk nekā 60 lauksaimniecības uzņēmumi, valsts un nevalstiskās organizācijas.

Ieeja pasākumā kā vienmēr ir BEZ MAKSAS!

Pasākumā var tikt filmēts un fotografēts un tas var tikt izmantots publicitātes nolūkos!