Parāde TRAKTORDIENA 2022

Pēc ilgāka pārtraukuma 2022. gada 2. jūlijā no plkst. 09:30. jau 11. reizi norisināsies lauksaimniecības nozares lielpasākums TRAKTORDIENA 2022, kurā arī Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk - VTUA) apmeklētājiem piedāvās dažādas aktivitātes. Kopumā uz lauka tiksies vairāk nekā 60 lauksaimniecības uzņēmumi, valsts un nevalstiskās organizācijas.

Visas dienas garumā VTUA atbildēs uz jautājumiem par cilvēku veselībai un videi nekaitīgas traktortehnikas izmantošana tautsaimniecībā, piedāvās iespēju pārbaudīt zināšanas un saņemt skaidrojumus, ja tādi būs nepieciešami, traktortehnikas kategoriju vadītāja apliecības iegūšanai amatpersonas uzraudzībā.

Tāpat apmeklētāji varēs iegūt informāciju par traktortehnikas reģistrāciju, iepazīties ar VTUA e-pakalpojumu piedāvātajām iespējām, jaudas un dīzeļmotoru izplūdes gāzu mērījumiem un citiem ar VTUA darbību saistītiem jautājumiem.

Savukārt bērni un jaunieši (līdz 16 gadu vecumam) varēs pārbaudīt savas prasmes traktortehnikas vadīšanā, zināšanas Ceļu satiksmes noteikumos, darba drošībā, strādājot ar traktortehniku un iegūt jaunā traktorista apliecību.

VTUA veiks arī jūgvārpstas (jaudas) mērījumus tai traktortehnikai, kura piedalīsies traktoru piekabju kalnā vilkšanas sacensības dažādas spēkratu jaudas grupās.

Latvijas Lauksaimniecības muzejs un K.Ulmaņa piemiņas muzejs „Pikšas” apmeklētājiem piedāvās dažādas aktivitātes par nozares kultūrvēsturisko mantojumu, kā arī iepazīstinās ar jaunumiem nozares muzejos. Apmeklētājiem tiks piedāvāts apskatīt pašizgatavotu senlaicīgu traktoru, ar kuru plānots piedalīties parādē.

Pasākuma mērķis ir veicināt Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstību, lauku vides saglabāšanu un pilnveidošanu, resursu efektīvāku izmantošanu un apsaimniekošanu, apvienojot izglītību, ražošanu un praktiskos demonstrējumus lauksaimniecībā, attīstot pieredzes apmaiņu starp lauksaimniecības nozares pārstāvjiem.

Apmeklētājiem ieeja pasākumā TRAKTORDIENA 2022 kā vienmēr ir BEZ MAKSAS!

TRAKTORDIENA 2022 notiks AS “Agrofirma Tērvete” laukā, Tērvetes pagastā, Dobeles novadā!

Pasākumā var tikt filmēts un fotografēts un tas var tikt izmantots publicitātes nolūkos!