Traktortehnika VTUA
VP saimniecību drošība 2022

Valsts policija ir apkopojusi gada deviņu mēnešu aktuālos datus ar ieteikumiem traktortehnikas īpašniekiem īpašuma drošībai informatīvajā materiālā “Saimniecību drošību”.

Kā liecina apkopotā informācija - 2022. gadā no janvāra līdz septembrim pret lauksaimniekiem ir veikti vismaz 210 noziedzīgi nodarījumi. 74% nodarījumu ir zādzības no traktortehnikas, 16% - dažāda veida krāpšanas, taču 10% - traktoru zādzības.

Nākamais aktuālo datu apkopojums par noziedzīgiem nodarījumiem ar traktortehniku plānots nākamā gada sākumā.

Valsts policija un Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk - VTUA) aicina būt modriem, pievērsiet lielāku uzmanību īpašuma drošībai arī ziemas periodā!

Lai saimniecība būtu pēc iespējas drošāka, viens no priekšnoteikumiem ir apzināt īpašuma drošības riskus un ievērot kompleksus drošības pasākumus. Ja tomēr esi kļuvis par upuri – nekavējoties ziņo policijai! Paldies, ka rūpējies par drošību!

Tāpat atgādinām - pirms traktortehnikas vai tās piekabes iegādes pārliecināties vai traktortehnikas tirgotājs ir reģistrējies VTUA, jo TIKAI reģistrētam komersantam ir tiesības pircējam izsniegt rēķinu-uzziņu, kas ir pamatdokuments traktortehnikas reģistrācijai VTUA. Reģistrētos traktortehnikas tirgotājus/komersantus var skatīt vai lejupielādēt tabulas veidā arī Latvijas Atvērto datu portālā, VTUA sadaļā. Ieteikums – izvēlēties formātu un uzklikšķiniet uz sadaļās ”Izpētīt”, pēc tam izvēlamies “Priekšskats” vai “Lejupielādēt” un sākt meklēt pēc vietas vai uzņēmuma.

Savukārt apkopotos ieteikumus lauksaimnieka īpašuma aizsardzības pasākumiem skatīt tīmekļa vietnē: