TR reģistrācija
Infografika TR reģistrācija 2022

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras (turpmāk - VTUA) rīcībā esošie dati diezgan precīzi parāda, ka traktortehnikas (turpmāk - TR) parks Latvijā atjaunojas. Katru gadu tiek veikts ievērojams darījumu skaits ar īpašuma tiesību nostiprināšanu –TR reģistrāciju vai pārreģistrāciju.

VTUA infografikā ir apkopojusi būtiskākos nosacījumus, kas īpašniekiem jāievēro, lai veiksmīgāk veiktu TR reģistrāciju vai pārreģistrāciju.

Ja esat iegādājies traktoru, piekabi, TR (iekrāvēju, ekskavatoru u.c.), maināmo velkamo iekārtu (miglotāju, rulonu presi, šķeldotāju u.c.) vai maināmo tehnoloģisko agregātu (arklu, kultivatoru, sējmašīna u.c.), vai tā nonākusi Jūsu īpašumā, tai jābūt reģistrētai Valsts informācijas sistēmā.

Lai arī TR reģistrācija ir katras Eiropas Savienības dalībvalsts nacionāla prasība, tomēr Latvijā, tāpat kā daudzās citās Eiropas Savienības dalībvalstīs, obligāti tiek reģistrēta tikai tā TR, kura piedalās ceļu satiksmē. Savukārt ceļu satiksme ir it visur, kur iespējama braukšana, tas ir arī uz laukiem, teritorijās, fermās, objektos u.c..

Kā rāda dati, TR īpašnieku interesēs ir veikt tehnikas reģistrāciju arī tad, ja nepiedalās ceļu satiksmē, lai nostiprinātu īpašumtiesības un nepakļautu sevi, savu saimniecību, uzņēmumu riskiem, kuri var iestāties visādu incidentu gadījumos.

TR reģistrāciju var veikt, tāpat kā saņemt jebkuru citu TR uzraudzības pakalpojumu, kādā no sev ērtākajiem 26 reģionu nodaļu birojiem visā Latvijā.

Atgādinājumus par TR un tās vadītāju dokumentu derīgumu termiņiem ir iespējams saņemt arī attālināti, vienotā Zemkopības nozares e-pakalpojumu ekosistēmā - koplietošanas portālā.

Plašāk skatīt VTUA tīmekļa vietnē, sadaļā “Traktortehnikas reģistrācija”.