Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: SIA „Mārupes siltumnīcas” audzētie dārzeņi ir kvalitatīvi un droši lietojami ikdienas uzturā

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: SIA „Mārupes siltumnīcas” audzētie dārzeņi ir kvalitatīvi un droši lietojami ikdienas uzturā

Zemkopības ministrijā vērsās SIA „Mārupes siltumnīcas” ar ziņu, ka atsevišķos plašsaziņas līdzekļos izplatīta nepatiesa informācija, ka SIA „Mārupes siltumnīcas” ražotā produkcija esot nekvalitatīva, jo gurķos konstatēts augsts nitrātu saturs. Tālab šī nepatiesā informācija negatīvi ietekmē saimniecībā audzētās produkcijas noietu.

 

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs uzdeva Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) veikt ārkārtas pārbaudes SIA „Mārupes siltumnīcas” ražotajiem gurķiem. PVD inspektori ārkārtas pārbaudes laikā paraugus analīzēm noņēma SIA „Mārupes siltumnīcas” uz vietas dārzniecībā, kur gurķi un citi dārzeņi tiek audzēti. Paraugu analīzes veica valsts zinātniskā institūta „Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts „BIOR”” eksperti.

 

„Saskaņā ar veikto analīžu rezultātiem SIA „Mārupe siltumnīcas” audzētajos gurķos nitrātu daudzums ir minimāls. Gurķiem veiktās analīzes tikai vēlreiz apliecina, ka SIA „Mārupes siltumnīcas” ražo un patērētājiem piedāvā drošu un kvalitatīvu pārtiku,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

 

SIA „Mārupes siltumnīcas” gurķos nitrāti konstatēti līdz 36 mg/kg (miligrami kilogramā), savukārt Latvijā nopērkamajos citās ES valstīs ražotajos gurķos nitrātu daudzums saskaņā ar BIOR veikto analīžu rezultātiem ir no 116mg/kg līdz 421mg/kg.


________________________
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104;
Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    19.06.2014