Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apmeklēs Āfrikas cūku mēra skarto teritoriju

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apmeklēs Āfrikas cūku mēra skarto teritoriju

Sestdien, 28. jūnijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis, Valsts meža dienesta ģenerāldirektors Andis Krēsliņš apmeklēs Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skarto teritoriju, lai personīgi pārbaudītu, kā rit ĀCM un Klasiskā cūku mēra (KCM) apkarošanas un ierobežošanas pasākumi un ar atbildīgajiem speciālistiem spriestu par slimības apkarošanu un ierobežošanu.


Krāslavas domē pulksten 12.00 zemkopības ministrs tiksies ar Krāslavas novada domes priekšsēdētāju Gunāru Upenieku, Dagdas novada pašvaldības priekšsēdētāju Sandru Viškuri, PVD Dienvidlatgales pārvaldes vadību, Valsts meža dienesta (VMD), Valsts Policijas Latgales reģionālās pārvaldes Krāslavas rajona policijas iecirkņa, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona Krāslavas daļas pārstāvjiem un apspriedīs institūciju sadarbību, lai ĀCM un KCM ierobežošanas un apkarošanas pasākumi notiktu maksimāli efektīvi.


„Kaut arī Āfrikas cūku mēris cilvēka veselību neapdraud, tas var radīt lielus zaudējumus Latvijas cūkkopības nozarei. Mums ir jādara viss iespējamais, lai ierobežotu bīstamās infekcijas slimības – Āfrikas cūku mēra – izplatību un nepieļautu slimības ievazāšanu un izplatību citos Latvijas novados, tālab šobrīd svarīgi precīzi apzināt Āfrikas cūku mēra skarto teritoriju. Visiem atbildīgajiem dienestiem jārīkojas operatīvi, efektīvi un cieši sadarbojoties. Ne mazāk svarīga ir operatīva aktuālās informācijas apmaiņa atbildīgo dienestu starpā, ” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.
 

Ar VMD un vietējo mednieku kolektīvu pārstāvjiem zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apspriedīs savvaļā mītošo meža cūku, kas ir slimības izplatītājas, uzskaiti un pārvietošanos ĀCM skartajā teritorijā. Ar VMD speciālistiem un medniekiem tiks pārrunāti efektīvākie paņēmieni ĀCM ierobežošanai meža dzīvnieku savvaļas populācijā. Tuvākajā laikā zemkopības ministrs tiksies ar Latvijas cūku audzētāju asociācijas vadību, nozares pārstāvjiem, lai vēlreiz pārrunātu nepieciešamību maksimāli ievērot visus drošības pasākumus un pasargātu mājas cūku ganāmpulkus no bīstamās slimības ievazāšanas.
________________________
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece, Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104, e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv
 

  • Publicēts:
    27.06.2014