Tadžikistānas un Mongolijas lauksaimniecības ministriem ir interese par Latvijas pieredzi pārtikas drošuma uzraudzībā

Tadžikistānas un Mongolijas lauksaimniecības ministriem ir interese par Latvijas pieredzi pārtikas drošuma uzraudzībā

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa oficiālajā vizītē no 9. līdz 13. jūnija apmeklē Tadžikistānas Republiku un Mongolijas Republiku.


Tiekoties ar Tadžikistānas lauksaimniecības ministru Kasimu Rahbaru (Касым Рахбар), zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apsprieda iespējamo sadarbību pārtikas drošuma apmācības un veterinārajā jomā, lai stiprinātu Tadžikistānas kompetento iestāžu kapacitāti. Lai uzlabotu abu valstu savstarpējo tirdzniecību ar lauksaimniecības un pārtikas precēm, pārrunāti jautājumi par veterināro sertifikātu saskaņošanu. Tadžikistānas puse pauda interesi par Latvijas Lauksaimniecības konsultāciju un izglītības centra pieredzi lauksaimniecības speciālistu apmācībā, lauksaimniecības produktu kvalitātes paaugstināšanā un atbalsta organizēšanā lauksaimniekiem uzņēmējdarbības plānu izpildē.


„Tā kā Latvijas pārtikas un zivsaimniecības produktu eksports uz Tadžikistānu un Mongoliju līdz šim ir bijis neliels, saskatu šo produktu eksporta izaugsmes iespējas Tadžikistānas un Mongolijas tirgos, par ko ar abu valstu ministriem arī apspriedāmies,” stāsta zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.


Savukārt ar Mongolijas rūpniecības un lauksaimniecības ministra pirmo vietnieku Cevegdorju Tuvānu (Tsevegdorj Tuvaan) Jānis Dūklavs pārrunāja patlaban Mongolijā notiekošās nozīmīgās reformas lauksaimniecības nozarē un optimālākos nākotnes attīstības modeļus. Abi ministri vienojās par iespējamu turpmāku sadarbību lauksaimniecības produktu ražošanā un pārstrādē, zivsaimniecībā un mežsaimniecībā. Mongolijas ministrs pauda interesi par Latvijas pieredzi pārtikas drošuma, veterinārās uzraudzības un laboratoriju kapacitātes stiprināšanā. Tāpat pārrunātas iespējas uzlabot veterināro sertifikātu saskaņošanu jomās, kurās abu valstu uzņēmēji jau ir izrādījuši interesi par sadarbību.


Foto: Zemkopības ministra Jāņa Dūklava un Mongolijas rūpniecības un lauksaimniecības ministra pirmā vietnieka Cevegdorja Tuvāna tikšanās.
________________________
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104; Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    13.06.2014