Parakstīs protokolu par Latvijā ražotās jēra un liellopu gaļas eksportu uz Ķīnu

Pirmdien, 16. jūnijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiksies ar Ķīnas Tautas Republikas galvenās kvalitātes uzraudzības, pārbaudes un karantīnas pārvaldes ministru Ži Šupingu (Zhu Shuping), lai pārrunātu iespējas palielināt Latvijā ražoto lauksaimniecības un pārtikas produktu eksportu uz Ķīnu. Tikšanās laikā abi ministri parakstīs protokolus starp Zemkopības ministriju un Ķīnas Galveno kvalitātes uzraudzības, inspekcijas un karantīnas administrāciju par karantīnas un veterinārajām prasībām saldētai un atdzesētai jēra un liellopu gaļai, kas no Latvijas tiks eksportēta uz Ķīnu.

 

Latvijas apmeklējuma laikā Ķīnas Tautas Republikas Kvalitātes uzraudzības, pārbaudes un karantīnas ministrijas delegācija apmeklēs arī valsts zinātnisko institūtu „Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts „BIOR”” un AS „Rīga piena kombināts”.

 

2012. gadā no Latvijas uz Ķīnu tika eksportēti lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produkti par kopējo vērtību 4,76 miljoni eiro. Galvenais produkts, ko Latvija pastāvīgi eksportē uz Ķīnu, ir mellenes. 2012. gadā šī produktu grupa veidoja 90,5 procentus jeb 4,3 miljonus eiro no visu lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produktu eksporta vērtības. 2012. gadā Latvija uz Ķīnu eksportējusi arī degvīnu 177,5 tūkstošu eiro vērtībā, citas svaigas ogas – 128,3 tūkstošu vērtībā, u.c. produktus, kuru īpatsvars kopējā lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības tirdzniecības struktūrā ir niecīgs.
________________________
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104;
Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    13.06.2014