Panākta vienošanās 2015. gadā kadastrālo vērtību lauksaimniecībā izmantojamajai un meža zemei saglabāt 2014. gada līmenī

Panākta vienošanās 2015. gadā kadastrālo vērtību lauksaimniecībā izmantojamajai un meža zemei saglabāt 2014. gada līmenī

Trešdien, 25. jūnijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Tieslietu ministrijas, Finanšu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības un Valsts zemes dienesta speciālistiem, lai pārrunātu zemes kadastrālās vērtēšanas jautājumus un kadastrālo vērtību aprēķināšanu lauksaimniecībā izmantojamajai zemei un meža zemei.

 

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar sanāksmes dalībniekiem vienojās, ka 2015. gadā kadastrālās vērtības lauksaimniecībā izmantojamajai zemei un meža zemei paliks 2014. gada līmenī. Plānots, ka, sākot ar 2016. gadu, kadastrālā vērtība lauksaimniecībā izmantojamai zemei un meža zemei tiks pārrēķināta. Savukārt pašvaldības, nosakot nekustamā īpašuma nodokļa apmēru, varēs ņemt vērā jauno kadastrālo vērtību un izvērtēt nodokļa pieauguma ierobežojuma nepieciešamību.

 

„Esmu gandarīts par šo konstruktīvo sanāksmi. Ja Ministru kabinets akceptēs mūsu panākto vienošanos, ka 2015. gadā kadastrālās vērtības lauksaimniecībā izmantojamajai un meža zemei saglabājas 2014. gada līmenī, tas pozitīvi ietekmēs Latvijas lauku saimniecību un meža nozares attīstību,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.
________________________
Informāciju sagatavoja:
Kaspars Funts,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks
tālrunis: 67878705, mob.: 29467772;
Kaspars.Funts@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    26.06.2014