VTUA saņem atzinību par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas valsts pakalpojumu digitalizācijā

VTUA saņem atzinību par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas valsts pakalpojumu digitalizācijā

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk - VTUA) Latvijas E-indeksa 2019. gada rezultātu paziņošanas pasākumā saņēma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atzinību par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas valsts pakalpojumu digitalizācijā un pieejamībā.

 

Kopējā e-indeksa rezultātos valsts tiešās pārvaldes iestāžu grupā, t.sk., nozarē,  2019.gadā VTUA ir viena no līderēm (70,5%). Pilnveidoti elektronisko pakalpojumu sniegšanas iekšējie procesi, kā arī uzlabots traktortehnikas vadītāju elektronisks teorētiskais eksāmens, uzlabota traktortehnikas vadītāju izglītības iestādes paškontroles anketa, izveidota traktortehnikas tehniskās apskates izbraukuma grafika karte, plaša atvērto datu pieejamība (69%), augsta iekšējo procesu un starpiestāžu sadarbība (79%), attīstīti klientu apkalpošanas un atbalsta jautājumi (72%) un augsts pakalpojumu nodrošināšanas līmenis (76%).

 

Iedzīvotāju ērtībai jau tagad VTUA aktīvi attīsta un pilnveido jaunus, iedzīvotājiem ērtus elektroniskos pakalpojumus tehniskajā uzraudzībā. Tas nozīmē, ka nākamā gada otrajā pusē iedzīvotājiem būs pieejami tādi jauni, elektroniskie pakalpojumi kā piemēram - varēs pietiekties atgādinājumiem par traktortehnikas un tās vadītāju dokumentu derīgumu termiņiem, varēs traktortehniku noņemt no uzskaites nebraucot uz klātienes pieņemšanu, varēs pieteikties traktortehnikas valsts tehniskajai apskatei, traktortehnikas teorētisko eksāmenu veikšanai vai traktortehnikas tehnisko datu salīdzināšanai, kā arī varēs veikt traktortehnikas vadītāju izglītības iestādes vai traktortehnikas vadītāju mācību grupas reģistrāciju,

 

E-indeksa rezultāti rāda, ka kopvērtējumā Latvijas e-indeksa digitālais līmenis turpina pieaugt - elektronisko dokumentu skaits – 42% tiešās pārvaldes iestādēs un 23% – pašvaldībās, vairākām iestādēm sasniedzot pat 90% elektronizācijas līmeni. Tiešās pārvaldes iestādēs no 2,5 milj. nosūtītajiem dokumentiem, 1,03 milj. nosūtīti elektroniski (pērn 770 tūkst.). Pašvaldībās nosūtīts apmēram 1.milj. dokumentu, apmēram 250 tūkst. no tiem elektroniski.

 

Pēc pētījuma datiem, augusi arī sociālo mediju loma iestāžu saziņā ar iedzīvotājiem, tai pat laikā iestāžu un pašvaldību tīmekļvietnes ir draudzīgas mobilajām ierīcēm.

 

E-indekss ir valsts iestāžu un pašvaldību digitālās brieduma novērtējums, kas sniedz novērtējumu, cik aktīvi un atbilstoši organizācijas pielieto mūsdienu tehnoloģijas un darbības prakses, lai pilnveidotu sniegto pakalpojumu kvalitāti un pieejamību, kā arī organizāciju darbības efektivitāti un draudzīgumu videi. E-indeksa mērķis ir sekmēt mūsdienu tehnoloģiju visaptverošu un atbilstošu pielietošanu valsts iestāžu un pašvaldību darbā un publisko pakalpojumu nodrošināšanā, atbilstoši labas pārvaldības principiem

 

E-indeksa mērījumu VARAM veic jau piekto gadu.

 

Sīkāk ar pētījuma datiem var iepazīties tīmekļvietnē https://mana.latvija.lv/, sadaļā "Latvijas E-indekss"

 • Publicēts:
  16.12.2019

Darba plāns

 • Traktortehnikas tehniskās apskates
 • Ceļu satiksmes noteikumu tests
 • Traktortehnikas Izglītības iestādes paškontroles anketa
 • Uzticības tālrunis
 • Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā
 • Lauksaimniecības skaitīšana 2020