Covid-19 ierobežojumi muzeju darbībā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas

Covid-19 ierobežojumi muzeju darbībā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas

Lai arī no 2020.gada 10. jūnija ārkārtējā situācija Latvijā ir atcelta, arī turpmāk jāievēro fiziskā distancēšanās, roku higiēna un citi epidemioloģiskās drošības noteikumi, lai novērstu turpmāku Covid-19 izplatību.

 

Latvijas Lauksaimniecības muzejs un Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas” aicina apmeklētājus muzeja krājumu skatīt klātienē, kā arī atgādina, ja dalībnieku skaits grupā tiek plānots vairāk par pieciem cilvēkiem, lūgums iepriekš pieteikties. Muzeju apmeklējums tiek nodrošināts ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus.

 

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" noteikto. Muzejos (ja netiek organizēts pasākums) tiek nodrošināts, ka vienlaikus atrodas ne vairāk kā 50 % no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj apmeklētājiem pieejamā telpu platība un infrastruktūra, vienam apmeklētājam ir paredzēti ne mazāk kā 4 m2 publiski pieejamās telpu platības, tiek nodrošinātas atsevišķas (nodalītas) apmeklētāju ieejas un izejas plūsmas, nodrošinātas ejas starp izstāžu stendu rindām vismaz triju metru platumā, kā arī apmeklētājiem ir publiski pieejama informācija par maksimāli pieļaujamo personu skaitu, kas vienlaikus var atrasties norises vietā.

 

Turpmāk laika posmā no 10. līdz 30. jūnijam iekštelpās notiekošā kultūras pasākumā kopējais apmeklētāju skaits nedrīkst pārsniegt 100 personas, savukārt ārtelpās – 300 personu skaitu.

 

Kā obligāts nosacījums gan kultūras pasākumu norisē, gan kultūras iestāžu un izstāžu zāļu darbībā arī turpmāk noteikta 2 metru distances ievērošana starp personām jeb 4 m² platības uz vienu personu nodrošināšana (nepārsniedzot 50% no telpas ietilpības), biļešu iegāde tiešsaistē, izmantojot internetu (ja šāda iespēja ir nodrošināta), kā arī dezinfekcijas līdzekļu pieejamība roku un virsmu higiēnas nodrošināšanai pasākuma norises vietās un kultūras iestādēs, izstāžu zālēs. Ja starp personām nav iespējams ievērot 2 metru distanci un kontakta laiks starp tām ir ilgāks par 15 minūtēm, aicinām lietot mutes un deguna aizsegus.

 

Būtiska ir ikviena individuālā atbildība pret savu un sabiedrības kopējo veselību!

 

Sargi sevi, sargi apkārtējos!

Paldies visiem par sapratni un atbalstu!

 • Publicēts:
  10.06.2020

Darba plāns

 • Traktortehnikas tehniskās apskates
 • Ceļu satiksmes noteikumu tests
 • Traktortehnikas Izglītības iestādes paškontroles anketa
 • Uzticības tālrunis
 • Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā
 • Lauksaimniecības skaitīšana 2020