• LV

Aktualitātes

 • 07.09.2016

   Latvijas Lauksaimniecības muzejā Latvijas enerģētikas lepnums

   
  2016.gada septembrī un oktobrī Latvijas Lauksaimniecības muzejā, Talsos, apmeklētājiem būs skatāma Enerģētikas muzeja ceļojošā izstāde “Ķeguma HES - Latvijas enerģētikas lepnums”.
   
  Izstāde ir stāsts par UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļautā Eduarda Riharda Krauca (1898.-1977.) foto negatīvu uz stikla pamatnes kolekciju “Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936.- 1940.”.
  Fotogrāfiju kolekcija ir vēstījums par 20.gadsimta pirmajā pusē Baltijā vērienīgā industriālā objekta celtniecību, vedot skatītāju savdabīgā ceļojumā pagātnē, kad Eiropas enerģētikā sevi pieteica Latvijas lielākā hidrobūve – Ķeguma spēkstacija.
   
  Ķeguma spēkstacijai ir izcila nozīme Latvijas valsts vēsturē, it īpaši tās pirmajā periodā (1918.-1940.), kā vērienīgākajai inženiertehniskajai būvei, valsts un tautas pašapziņas simbolam, kas ataino Latvijas speciālistu varēšanu sarežģītu tehnisko jautājumu risināšanā, kā arī spilgtam piemēram starptautiskajai sadarbībai. Latvijas enerģētikas lepnums ir Latvijas vienotas energosistēmas sākums, kā arī sākums straujai tautsaimniecības attīstībai, Latvijas novadu elektrificēšanai un iedzīvotāju labklājības līmeņa nodrošināšanai. Ķeguma spēkstacija ir Latvijas vēstures 20.gadsimta zīme un vērtība gan industriālā, gan sabiedrības sociālajā un labklājības jomā.
   
  Izstāde papildina Latvijas Lauksaimniecības muzejā jau esošo ekspozīciju “Cilvēks un ūdens”, kurā atspoguļojās cilvēka spēja sadzīvot ar  ūdens spēku - tā varenības izmantošanu savā labā, gan arī ar ēnas pusi - cīņu ar pārlieku lielo  mitrumu - sabalansējot prasības un iespējas, var paveikt milzu lietas, radot apkārt dzīvības pilnu pasauli.
  Papildu informācija:
  Tālrunis 63291343, 25463748, e-pasts: llm@llm.lv
  Adrese: Celtnieku iela 12, Talsi, LV-3201, http://www.llm.lv