• LV

Aktualitātes

 • 06.07.2016

  Muzejs “Pikšas” kopā ar Dobeles novadu krāšņi zied Puķu draugu saietā 2016

   

  2016.gada 9.jūlijā Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja "Pikšas" dārzs un sēta būs redzami pasākuma “Puķu draugu saiets 2016” dalībnieki.

   

  Saieta dārzu apmeklētājus un puķu mīļotājus priecēs mūzikas skaņas lielākos un mazākos dārzos ne tikai muzejā, bet arī visā Dobeles novadā.

   

  Visas dienas garumā muzejā “Pikšas” varēs baudīt dažādu folkloras kopu skanējumu - no plkst.10:00 uzstāsies folkloras kopa Medainis no Saldus, no plkst.12:00 folkloras kopa Leimaņi no Dobeles un no plkst.15:00. folkloras kopa Dimzēns no Jelgavas.

   

  Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja “Pikšas” sētā īpaši akcentēts ir Zemgales plašais apvārsnis, apstādījumi tiek izkārtoti pēc glezniecības likumiem: ritma un vienotības, tajā pašā laikā pēc dabas diktētiem noteikumiem, jo šajā Bērzes pagasta pusē bieži pūš stipri vēji un augsne ir smilšaina.

   

  Tradicionālais puķu draugu pasākums jau 39. reizi pulcēs tuvāku un tālāku Latvijas novadu dārzkopības profesionāļus un amatierus, puķu audzētājus un vienkārši – puķu mīļotājus. Ikviens varēs pārbaudīt to, cik atvērti ir dārzi, cik ar idejām dalīties ir griboši paši dārzu saimnieki, un smelties ierosmi tam, kā iekārtot savu dārzu.

   

  “Puķu draugu saiets” ir viens no skaistākajiem un vērienīgākajiem vasaras pasākumiem, jo vienkopus tiek pulcēti dārzkopības interesenti, un šiem svētkiem īpaši gatavojas dārzu saimnieki, kuri vērs savu lolojumu – skaisto un praktisko dārzu. Apmeklētāju grupas dosies aptuveni 60 km garā maršrutā, lai iepazītos ar astoņiem īpašiem Dobeles pilsētas un novada skaistākajiem dārziem.

   

  Vairāk informācijas

  http://www.dobeledara.lv/special-events/puku-draugu-saiets-dobele-2016/