• LV

Aktualitātes

 • 23.05.2016

  Aiz muzeja ir horizonts

   

  Sestdien, 2016.gada 21.maijā Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atzīmēja Starptautisko Muzeju nakti, kad Dobeles novadā K.Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas” apmeklētājiem savas durvis vēra ar spārnotu programmu “Ligzda ver durvis!”, bet Talsos Latvijas Lauksaimniecības muzejs ar speciāli veidotu programmu “Sezam, atveries”.

   

  Muzeju nakts pasākumi pulcē arvien lielāku apmeklētāju un interesentu skaitu, līdz ar to arī šajā gadā pasākums bija ļoti apmeklēts. Latvijas Lauksaimniecības muzeju apmeklēja vairāk nekā 3200 cilvēki, bet K.Ulmaņa piemiņas muzeju “Pikšas” vairāk nekā 450.

   

  Šā gada Muzeju nakts tēma tika izraudzītas "Durvis". Katras durvis ir kā amata meistarstiķis un kā mākslas darbs - smagās ozolkoka, vieglās plastikāta, lielās parādes durvis, mazās pažobeles durtiņas u.tml. Katru durvju vēršana ir robežas šķērsošana, nenojaušot, ar ko tā vainagosies: ar prieku vai bēdām, ar mīlestību vai naidu.

   

  Latvijas Lauksaimniecības muzejā Muzeju nakts pasākuma laikā pirmoreiz durvis tika vērtas arī lielgabarīta muzeja krājuma priekšmetu glabātuvei un fotoizstādei par muzeja krājuma glabātuves tapšanu, bet K.Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas” muzeja krājumu novietnei “Ligzda” un ekspozīcijas izstādei ”Fotostāsts par Jaunpils pienotavu”.

  K.Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”

   

   

   

   

   

  Latvijas Lauksaimniecības muzejs