• LV

Aktualitātes

 • 03.05.2016

  Pikšās “Ligzda ver durvis!”

   

  Sestdien, 2016.gada 21.maijā no plkst.19:00 līdz plkst.22:00 K.Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas” Muzeju nakts pasākuma apmeklētājiem savas durvis vērs ar spārnotu programmu “Ligzda ver durvis!”.

  Durvis ir izraudzīts par 2016.gada Muzeju nakts atslēgvārdu. Tās ir kā amata meistarstiķis un kā mākslas darbs - smagās ozolkoka, vieglās plastikāta, lielās parādes durvis un mazās pažobeles durtiņas. Durvis uz Eiropu, durvis uz pasauli un durvis uz zemapziņu. Durvis ir sākums un robežšķirtne starp iekšējo un ārpasauli, starp „pirms” un „pēc”, starp zināmo un nezināmo, starp savējiem un svešajiem. Atrasties uz sliekšņa nozīmē būt neaizsargātam, riskēt, nezinot, kas sagaida otrpus durvīm. Atvērs vai neatvērs? Aicinās iekšā vai aizcirtīs deguna priekšā? Katru durvju vēršana ir robežas šķērsošana, nenojaušot, ar ko tā vainagosies: ar prieku vai bēdām, ar mīlestību vai naidu.

   

  Plkst.19:00 K.Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas” apmeklētāji uzzinās kas ir Ligzda, bet tās durvis palīdzēs vērt cāļi - lieli un mazi cāļi balsis un spārnus vingrinās kopā ar Dobeles dziedošajiem un muzicējošiem jauniešiem. Katrs apmeklētājs varēs izmēģināt spēkus prasmju darbnīcā un pat burtu knābāšanā.

   

  Kamēr zemnieka sētā klukstēs laimīgie putni, muzeja apmeklētāji varēs iegādāties laimīgo vistu olas! Kā rūpēties par putniem, lai tie būtu laimīgi pieredzē dalīsies jaunais zemnieks no Vītiņu pagasta Ģirts Ante.

   

  Muzeja viesus gaidīs arī jaunatklātā ekspozīcijas izstāde ”Fotostāsts par Jaunpils pienotavu”. Savukārt no plkst.19:30 virs visām muzeja durvīm trauksies dažādi lidoņi. Cerot uz lidojumam labvēlīgiem laika apstākļiem aktivitāti piedāvās Kuldīgas aviācijas sporta klubs.

   

  Kas gan būtu Ligzda bez putna piena - Muzeju nakts pasākuma laikā SIA „Dienvidi Plus”, uzņēmums ar lielām ambīcijām, lieliem mērķiem un augstas kvalitātes produktiem nodrošinās saldējuma kafejnīcas “Putna piens” darbību.

   

  Jau divpadsmito reizi visā Latvijā ar daudzveidīgām aktivitātēm notiks starptautiskā akcija Muzeju nakts. 2016.gadā visus muzejus vienos tēma “Durvis”. Daudzas no tām raksturo mūsu tautas dzīvesziņu, citas apliecina mūsu senču vai līdzcilvēku radošo izdomu, amata prasmi vai mūžīgi mainīgo modi.

   

  Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra arī šogad solidarizējas kopā ar Muzeju nakts pasākuma organizatoriem un aicinām vērīgi palūkoties uz lietām sev apkārt!

   

  Muzeju nakts pasākuma laikā apmeklētājiem durvis vērs arī Latvijas Lauksaimniecības muzejs Talsos ar speciāli veidotu programmu “Sezam, atveries”.

   

  Visos pasākumos ieeja bez maksas. Uz tikšanos!​

   

  Papildus informācija:

  Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”

  Adrese: Bērzes pagasts, Dobeles novads, LV-3732

  tālr.: 26670812, 29364230,

  e-pasts: piksas@piksas.lv vai www.piksas.lv