• LV

Aktualitātes

 • 03.05.2016

  Latvijas Lauksaimniecības muzejs: ”Sezam, atveries”

   

  Sestdien, 2016.gada 21.maijā no plkst.19:00 līdz nākamā rīta plkst.01:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejs Talsos Muzeju nakts pasākuma apmeklētājiem savas durvis vērs ar speciāli veidotu programmu “Sezam, atveries”.

  Durvis ir izraudzīts par 2016.gada Muzeju nakts atslēgvārdu. Tās ir kā amata meistarstiķis un kā mākslas darbs - smagās ozolkoka, vieglās plastikāta, lielās parādes durvis un mazās pažobeles durtiņas. Durvis uz Eiropu, durvis uz pasauli un durvis uz zemapziņu. Durvis ir sākums un robežšķirtne starp iekšējo un ārpasauli, starp „pirms” un „pēc”, starp zināmo un nezināmo, starp savējiem un svešajiem. Atrasties uz sliekšņa nozīmē būt neaizsargātam, riskēt, nezinot, kas sagaida otrpus durvīm. Atvērs vai neatvērs? Aicinās iekšā vai aizcirtīs deguna priekšā? Katru durvju vēršana ir robežas šķērsošana, nenojaušot, ar ko tā vainagosies: ar prieku vai bēdām, ar mīlestību vai naidu.

   

  Latvijas Lauksaimniecības muzejā Muzeju nakts pasākums tiks atklāts ar Puzes amatierteātra izrādi A.Jansona īslugu “Steigā”. Muzeja viesus ar lustīgiem dančiem priecēs Ugāles vidējās paaudzes deju kolektīvs “Spiekstiņi”, bet kopā ar Puzes folkloras kopu “Sītava” pirmoreiz durvis tiks vērtas – lielgabarīta muzeja krājuma priekšmetu glabātuvei. Pasākumā būs apskatāma arī fotoizstāde par muzeja krājuma glabātuves tapšanu.

   

  Muzeja telpās darbosies amatnieku, rokdarbnieču un mājražotāju tirdziņš. Tiks eksponēta ekspresizstāde “Sezam, atveries”, kurā apkopoti dažādi interesanti fakti par durvīm un atslēgām. Otrā stāva zālē mazākos apmeklētājus iepriecinās Ugāles amatierteātra “Ugāles drāma” ludziņa bērniem “Mūsu sētas Reksis” un iespēja darboties radošajā darbnīcā “Zelta atslēdziņa”. Tā pat kā iepriekšējos gados viesu labsajūtai tiks sarūpēts arī cienasts.

   

  Vakarpusē muzeja pagalmu pieskandinās balle “Sanāciet, sadancojiet” grupas “Ugāles ritmi” pavadībā.

   

  Jau divpadsmito reizi visā Latvijā ar daudzveidīgām aktivitātēm notiks starptautiskā akcija Muzeju nakts. 2016.gadā visus muzejus vienos tēma “Durvis”. Daudzas no tām raksturo mūsu tautas dzīvesziņu, citas apliecina mūsu senču vai līdzcilvēku radošo izdomu, amata prasmi vai mūžīgi mainīgo modi.

   

  Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra arī šogad solidarizējas kopā ar Muzeju nakts pasākuma organizatoriem un aicinām vērīgi palūkoties uz lietām sev apkārt!

   

  Muzeju nakts pasākuma laikā apmeklētājiem durvis vērs arī K.Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas” Dobeles nov. Bērzes pag. ar spārnotu programmu “Ligzda ver durvis!”.

   

  Visos pasākumos ieeja bez maksas. Uz tikšanos!​

   

  Papildus informācija:

  Latvijas Lauksaimniecības muzejs

  Adrese: Celtnieku iela 12, Talsi, LV-3201.

  tālr.: 25463748, 29403183,

  e-pasts: llm@llm.lv vai www.llm.lv