• LV

Aktualitātes

 • 08.02.2016

   

  Muzejs “Pikšas” un Dobeles novads 2016. gadā uzziedēs visā krāšņumā

   

  Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja “Pikšas”līdzību mākslas darbam veido tā apkārtējā Zemgales ainava, it īpaši - ūdensrožu dīķis, pelēkais akmens ceļa sākumā, varenās liepas, sakoptā lauku sēta, aiz tā - līdzenie lauki un tālu redzamais apvārsnis. Muzejs apmeklētājus aicina uz nesteidzīgu pastaigu bez ikdienas steigas – kavēties atmiņās par pagātni un sapņos par nākotni.

   

  Visu 2016. gadu muzeja durvis būs atvērtas ikvienam apmeklētājam, jo īpaši Dobeles novada nozīmīgāko svētku pasākumu laikā:

   

  Marts

  25. martā K.Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas” sadarbībā ar Dobeles novada domi rīko atceres pasākumu veltītu Politiski represētajiem.

   

  Maijs

  2016. gadā muzejs līdzīgi kā viss Dobeles novads solās uzziedēt visā savā krāšņumā – maijs - ceriņu ziedēšanas laiks.

   

  21. maijs – Muzeju nakts. Muzeju nakts pasākuma laikā tiks atklāta ekspozīcija ”Fotostāsts par Jaunpils pienotavas attīstību no pirmskara laikiem līdz mūsdienām”. Jau 1926. gada 6. oktobrī žurnāls “ZEMKOPIS” rakstīja: ”No plašas apkārtnes 11.,12.,13. septembrī Tukumā pulcējās latvju lauksaimnieki un rūpnieki. Viņi nāca uz lieliem svētkiem. Šie svētki bija lauksaimniecības, rūpniecības un mājturības izstāde. Piensaimniecības nodaļā 1. vietā jāatzīmē Jaunpils piensaimnieku sabiedrība. Šī sabiedrība dibināta 1912. gadā un pēc kara pienotava atjaunota 1923. gadā. Šim brīžam tā pieder pie lielākām tvaika koppienotavām Latvijā….Par izstādīto sviestu un sieru koppienotavai piešķīra pirmo godalgu - lielo sudraba medāli”.

   

  Jūnijs

  Jūnijā interesenti un novada viesi tiks gaidīti uz jaunatklāto mobilo ekspozīciju “Latvijas piensaimniecības attīstība 1918.- 1940. gados”.

   

  Jūlijs

  9. jūlijā Zemgales auglīgajā līdzenumā, Dobeles novadā, norisināsies viens no lielākajiem puķkopju un dārzu mīļotāju pasākumiem – 39. Puķu draugu saiets "Uzziedi, Dobele!". Skaistāko dārza svētku 60 km maršrutā savas durvis visiem interesentiem, puķu mīļotājiem vērs arī muzejs “Pikšas”. Puķu draugu saieta programmā ir iekļauti astoņi Dobeles novada dārzi, kuros varēs iepazīties ar šo dārzu daudzveidību.

   

  Septembris

  4.septembris - gadskārtējais Kārļa Ulmaņa piemiņai veltītais pasākums.

   

  Muzejs “Pikšas” apmeklētājiem atvērts visu gadu, tāpēc jau šodien, neatkarīgi no gada laika un apstākļiem, piedāvā telpas un teritoriju dažādiem pasākumiem - semināriem, konferencēm, sporta spēlēm, gadskārtu godu atzīmēšanai, jaunlaulātajiem, dažādiem kolektīviem, domubiedriem, nakts mītni, vietu teltīm un ugunskuram, kā arī citiem pasākumiem pēc vajadzības un iespējām. Katrs apmeklētājs te jutīsies kā mīļš ciemiņš.

   

  Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras nodaļa K.Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”ir viena no Latvijas valsts dibinātāja, brīvības ceļa aizsācēja, pirmā Valsts Ministru prezidenta un pēdējā pirmskara Latvijas prezidenta – Kārļa Ulmaņa piemiņas vieta, viņa dzimtās mājas “Pikšas”.

   

  Atjaunotās ēkas un izveidotā ekspozīcija sniedz plašu informāciju par K.Ulmaņa devumu valsts tapšanā un attīstībā, kā arī dod iespēju saprast lauksaimniecības attīstības procesu 1918. - 1940. gados. Muzeja ekspozīcijas sniedz plašu informāciju par 19. g.s. beigu un 20. g.s. sākuma sadzīvi un darbu Zemgales laukos un dod iespēju apskatīt lauku darbarīkus. Daudz enerģijas un spēka muzeja attīstībā ieguldījis tā ilggadējais vadītājs Gunārs Ulmanis. Viņš ir arī autors muzejā apskatāmajām gleznām.

   

  Muzeja darba laiks ir katru darba dienu plkst. 9:00-17:00, bet 1. maija - 30. septembrim katru dienu plkst. 9:00-17:00.

   

  Tālrunis 29364230, 26670812, e-pasts: piksas@piksas.lv

  Adrese: Pikšas, Bērzes pag., Dobeles nov., LV-3732, http://www.piksas.lv