• LV

Aktualitātes

 • 27.05.2015

  VTUA e-pakalpojumu lietošana pieaug

   

  Jau 2015.gada pirmajos piecos mēnešos Zemkopības ministrijas e-pakalpojumu sistēmā 6,5 reizes pieaudzis Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras (turpmāk-VTUA) sniegto e-pakalpojumu lietošanas īpatsvars salīdzinājumā ar 2014.gadu kopumā, līdz ar to tiek ietaupīti valsts budžeta un cilvēkresursi, nodrošinot pakalpojumu pieejamību.

   

  VTUA sniedz pakalpojumus, kuros jebkura ieinteresētā persona var uzzināt par sev piederošu traktortehniku, traktoru vai tās piekabi no valsts informācijas sistēmas „Traktortehnikas un tās vadītāju informatīvā sistēma”, kā arī informāciju par komercķīlas vai aizlieguma atzīmes uzlikšanu vai noņemšanu.

   

  Saskaņā ar Ministru kabineta 2013.gada 3.septembra noteikumiem Nr.753 "Noteikumi par Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras sniegto publisko maksas pakalpojumu cenrādi” informācijas saņemšana, kā arī aizlieguma atzīmes uzlikšana vai noņemšana ir maksas pakalpojums.

   

  Tāpat saskaņā ar Ministru kabineta 2014.gada 25.novembra noteikumiem Nr.725 „Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā un traktortehnikas un tās vadītāju informatīvajā sistēmā esošās informācijas pieprasīšanas kārtība” tikai fiziska persona divas reizes gadā informāciju par sev piederošo traktortehniku var saņemt bez maksas.

   

  Viena izziņa par traktoru un piekabi no traktortehnikas, tās piekabju un vadītāju informatīvās sistēmas sastāda EUR 6,89, bet viens liegums traktortehnikas vai tās piekabes komercķīlas vai aizlieguma atzīmes uzlikšanai vai noņemšanai informatīvajā sistēmā izmaksā EUR 7,11.

   

  Sīkāk informācija, par sev piederošu traktortehniku, pieejama tīmekļa vietnē www.vtua.gov.lv, sadaļā “Citi pakalpojumi”. Savukārt Zemkopības nozares e-pakalpojumus skatīt: https://www.zm.gov.lv/pakalpojumi/