• LV

Aktualitātes

 • 12.05.2015

  Pa Raiņa ielu uz Latvijas Lauksaimniecības muzeju Talsos

   

  2015.gada 16.maijā no plkst.19:00 Muzeju naktī Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk - VTUA) aicina apmeklēt Latvijas Lauksaimniecības muzeju Talsos.

   

  Jau vienpadsmito reizi visā Latvijā ar daudzveidīgām aktivitātēm notiks starptautiskā akcija „Muzeju nakts”, kas šogad plānota Raiņa un Aspazijas 150.jubilejas zīmē.

   

  Latvijas Lauksaimniecības muzejā pasākuma apmeklētājus ar skanīgām dziesmām sagaidīs Ugāles folkloras kopa “Urdava”, bet Raiņa un Aspazijas dzeju lasīs amatierteātra “Ugāles drāma” dalībnieki.

   

  Muzeja telpās tiks eksponēta izstāde “Kur tik neskan Raiņa un Aspazijas vārds?”. Izstādē varēs aplūkot dažādu laiku atklātnes un pastkartes par Raini un Aspaziju, kā arī 20.gs. sākuma latviešu mākslinieku zīmētas karikatūras, kurās bieži Rainis attēlots kā politiķis. Tāpat varēs iepazīties ar apkopotiem datiem - kādos Latvijas rajonos un kādi kolhozi tika dēvēti ar Raiņa vārdu.

   

  Savukārt Fotosalonā „Pastāvēs, kas pārvērtīsies” ikviens interesents varēs ietērpties 20.gs. 20.-30.gadu stilam atbilstošos tērpos un sevi iemūžināt pie muzeja eksponātiem. Tāpat muzeja apmeklētāji varēs baudīt gardo “Burtiņu zupu” un iegādāties praktiskas, gardas un veselīgas dāvanas mājās palicējiem.

   

  Ikvienam būs iespēja darboties radošajās darbnīcās, spēlēt spēlēs un iet rotaļās, kā arī vakara izskaņā izlocīt kājas zaļumballē grupas “Ugāles ritmi” pavadībā.

   

  Latvijas Lauksaimniecības muzejs ir VTUA nodaļa, kura iepazīstina ar lauksaimniecības nozaru attīstību, saimniekošanu un dzīvi Latvijas laukos no XIX gs. beigām līdz mūsdienām. Muzeja krājumā ir visdažādākās zemes apstrādes, kopšanas, ražas novākšanas un pārstrādes tehnika, lauku amatnieku (kalēja un galdnieka) darbarīki, ierīces un izgatavojumi, zemes mērīšanai, meliorēšanai nepieciešamais: ģeodēzijas instrumenti, kartes, drenāžas plāni, melioratoru aprīkojums, un daudz kas cits! Te var atrast praktiski visu, kam sakars ar zemi, saimniekošanu un lauku sētu.

  Latvijas Lauksaimniecības muzejs piedāvā apmeklētājiem izsekot izmaiņām lauksaimniecības tehnikā – no spriguļa līdz kombainam, no kapļa līdz modernai zemes apstrādes tehnikai, kā arī uzzināt par zemes sastrādāšanu, sēju, ražas vākšanu, talkām, labības kulšanu, darbu maltuvē un maizes cepšanu, īpašām pašgājēja tvaika lokomotīvēm un traktoriem, 200 gadu vecu koka ūdensvada cauruli, Āraišu ezerpils (9.gs!) drenāžas fragmentiem, u.c..

   

  Gribas ticēt, ka ideju brīvība atraisīs Muzeju nakts dalībnieku radošo potenciālu un katrs ieraudzīs kādu niansi jau zināmajā vai vēl nezināmajā mantojumā, ko pasaulei atstājuši izcilie latviešu dzejnieki – Rainis un Aspazija.

   

  2015.gada 16.maijā plkst.10:00 VTUA aicina apmeklēt arī “Traktordiena 2015” ZS Eriņi laukā, Dāviņu pagastā, Bauskas novadā, bet no plkst.19:00 Muzeju nakts laikā K.Ulmaņa piemiņas muzeju „Pikšas” Dobeles novadā.

   

  Visos pasākumos ieeja bez maksas. Uz tikšanos!​

   

  Papildus informācija:

  Latvijas Lauksaimniecības muzejs

  Adrese: Celtnieku iela 12, Talsi, LV-3201.

  Tālr.: 63291343, 29403183, e-pasts: kaleji@vtua.gov.lv; muzejs.kaleji@llm.lv vai www.llm.lv