• LV

Aktualitātes

 • 26.04.2018

   Baltā galdauta svētki K.Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas”

   
  2018. gada 4. maijā Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”, Dobeles novadā, aicina kopā svinēt "Baltā galdauta svētkus" par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai – vienai no būtiskākajām pieturzīmēm Latvijas simts gados, atklājot Gunāram Ulmanim veltītu gleznu un fotogrāfiju izstādi.
   
  Tāpat 4.maijā sadarbībā ar “Lauku ceļotāju” muzejs “Pikšas” kuplinās akcijas “Atvērtās dienas laukos 2018 – Latvijā un Lietuvā” - pavasaris 2018, dalībnieku skaitu un rūpēsies par interesantu, izklaidējošu un izzinošu pasākuma programmu - apmeklētājiem par godu dūmos tīsies vecais manteļskurstenis, tiks kurināta plīts un akcijas viesi tiks cienāti ar zāļu tēju no Pikšu dārza. To nesteidzīgi varēs baudīt pie lielā saimes galda mājas virtuvē vai dārzā.
   
  Muzejs “Pikšas” apmeklētājiem veido ieskatu vēsturiskajos notikumos, kas mainījuši tautas likteni, ļaus iemēģināt roku spēku dzirnavās graudus maļot, klētī aužot, bet ģimenēm kopā ar bērniem izstaigāt ganiņa takas un izpalīdzot darbos pagalmā, dārzā un sētā, kā arī aizpildot dotos uzdevumus darba lapās, ļaus nopelnīt atlaidi svētku pusdienām kafejnīcā Miltiņkrogs, netālu esošajā Dobelē.
   
  Baltā galdauta svētki ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu - mūsu PAR dienu, pieminot 1990.gada 4.maiju, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu - lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti. Tā bija diena, kad izvēlējāmies brīvību, pateicām PAR grāmatām, kas drīkst būt mūsu grāmatplauktos, PAR mūsu draugiem no visas pasaules, PAR brīvai informācijai, uzņēmīgumam un patiesai līdzdalībai.
   
  Baltā galdauta svētku mērķis ir stiprināt tradīciju 4. maijā cilvēkiem pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā, apzināti svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. Baltā galdauta svētkus cilvēki rada sev paši, uz tiem katrs nāk ar savu cienastu, katrs pievieno galdā un kopīgajās sarunās savu devumu, kopīgi radot svētku sajūtu. Baltā galdauta svētki atgādinās to, ka Latvijas Republikas neatkarības atjaunošana bija rezultāts konkrētu cilvēku neatlaidīgai rīcībai, drosmei un uzdrīkstēšanās.
   
  Pasākumā var tikt filmēts un fotografēts un tas var tikt izmantots publicitātes nolūkos!
   
  Papildu informācija:
  Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja “Pikšas” tīmekļa vietnē www.piksas.lv
  Latvijas valsts simtgades biroja tīmekļa vietnē https://lv100.lv/