• LV

Aktualitātes

 • 25.04.2018

   Iepazīsti LLM un Pikšas akcijā "Atvērtās dienas laukos" 

   

  2018. gada 4.-6. maijā Latvijas Lauksaimniecības muzejs, Talsos (turpmāk - LLM) un Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas, Dobeles novadā (turpmāk – muzejs “Pikšas”) sadarbībā ar “Lauku ceļotāju” kuplinās akcijas “Atvērtās dienas laukos 2018 – Latvijā un Lietuvā” - pavasaris 2018, dalībnieku skaitu un rūpēsies par interesantu, izklaidējošu un izzinošu pasākuma programmu.

   

  Ar akcijas sākumu LLM atvērs seno rokdarbu izstādi “No vecmāmiņas pūra lādes” - balto tekstīliju darbus (galdautus, dvieļus, spilvendrānas, salvetes u.c ), kas darināti 20.gs. vidū un atrodas Latvijas Lauksaimniecības muzeja krājumā.

   

  Latvijā rokdarbu tradīcijas, kas nodotas nākamajām paaudzēm ir ļoti senas. Šajā svētku reizē tiks godinātas mūsu vecmāmiņas, vecvecmāminas, kuras nesavtīgi rūpējoties par ģimenes labklājību, atrada laiku, lai darinātu rokdarbus. Jau no agrākiem laikiem klājot svētku galdus, saimnieces pulcēja saimi pie baltiem galdautiem klātiem galdiem un mēdza svinēt svētkus visi kopā ar gaišām un baltām domām par mūsu tautas nākotni.

   

  Savukārt muzeja “Pikšas” apmeklētājiem par godu dūmos tīsies vecais manteļskurstenis, tiks kurināta plīts un akcijas viesi tiks cienāti ar zāļu tēju no Pikšu dārza. To nesteidzīgi varēs baudīt pie lielā saimes galda mājas virtuvē vai dārzā.

   

  Tāpat muzejs “Pikšas”  apmeklētājiem dos ieskatu vēsturiskajos notikumos, kas  mainījuši tautas likteni; ļaus iemēģināt roku spēku dzirnavās graudus maļot, klētī aužot, bet ģimenēm kopā ar bērniem izstaigāt ganiņa takas un izpalīdzot darbos pagalmā, dārzā un sētā, kā arī aizpildot dotos uzdevumus darba lapās, ļaus nopelnīt atlaidi svētku pusdienām kafejnīcā Miltiņkrogs, netālu esošajā Dobelē.

   

  Akcija jau kļuvusi par tradīciju – iesākt vasaras tūrisma un ražošanas sezonu ar plaši atvērtām durvīm, aicinot visus interesentus, klientus, kaimiņus un vienkārši zinātkāros uz saimniecībām, lai iepazīstinātu ar bagātīgo piedāvājumu, ko var ieraudzīt, nogaršot, sadzirdēt un sajust laukos. Šis būs otrais gads, kad akcija norisināsies gan Latvijā, gan Lietuvā (11.-13. maijā).

   

  Akcijas mērķis ir popularizēt laukus, laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus, pakalpojumus, kā arī ieinteresēt lielu un mazu pilsētu iedzīvotājus doties prom no pilsētas, lai iepazītu lauku dzīvi, nobaudītu lauku labumus, atrastu saimniecības, no kurām iegādāties laukos audzētus un ražotus produktus, kā arī izbaudītu aktivitātes un sajūtas, ko var piedzīvot laukos.

   

  Lai nokļūtu pie akcijas “Atvērtās dienas laukos 2018” dalībniekiem un iepazītos ar piedāvāto programmu, jāatver akcijas mājas lapa www.celotajs.lv/atvertasdienas, kurā atradīsiet karti un visu saimniecību aprakstus ar īpašajiem piedāvājumiem, saimnieku kontaktiem un ieteikumiem, kā veiksmīgāk plānot vienas vai vairāku dienu braucienu. Papildus informācija par Lietuvas saimniecībām atrodama mājas lapā www.atostogoskaime.lt/atviros-dienos-kaime. Vēlamais apmeklējuma laiks - no 10:00 līdz 18:00. Pirms došanās lūgums pārbaudīt pie katras saimniecības akcijas dalības dienu!

   

  Paralēli tiek rīkots akcijas dalībnieku konkurss, kurā organizatori aicina apmeklētājus iemūžināt labākos ceļojuma mirkļus un dalīties ar spilgtākajiem iespaidiem no "Atvērtām dienām laukos" gan Latvijā, gan Lietuvā, piedaloties foto konkursā. Jo vairāk saimniecību abās valstīs apmeklēsi, jo tuvāk būs balva – Dāvanu karte atpūtai laukos 100 EUR vērtībā Latvijā vai Lietuvā.

   

  Pasākumā var tikt filmēts un fotografēts un tas var tikt izmantots publicitātes nolūkos!

   

  Papildu informācija:

  www.celotajs.lv/lv/e/lauksaimniecibas_muzejs_talsos
  www.celotajs.lv/lv/e/piksas