• LV

Aktualitātes

 • 04.04.2018

  VTUA pavasara izstādē Rāmavā

   

  2018.gada 5.-7. aprīlim Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk - VTUA) aicina uz 26. starptautisko lauksaimniecības, lopkopības, dārzkopības un komunālās saimniecības izstādi “Pavasaris 2018”, kura notiks izstāžu kompleksā Rāmavā. Izstādes atklāšana plānota 5. aprīlī plkst. 11:00.

   

  Izstādes apmeklētāju ērtībai VTUA Rīgas reģiona nodaļas biroja klientu pieņemšanas laiks tiek pagarināts un sakrīt ar izstādes darba laiku.

   

  Lauksaimniekiem, lopkopjiem, dārzkopjiem un citiem izstādes apmeklētājiem VTUA nodrošinās iespēju, ārpus ierastā klientu pieņemšanas laika, iegūt interesējošo informāciju un saņemt pakalpojumus saistītus ar traktortehnikas uzraudzības un lauksaimniecības jomu, piemēram, veikt traktortehnikas reģistrāciju.

   

  Tāpat apmeklētājiem būs iespēja iegūt informāciju un pieteikties augu aizsardzības līdzekļu iekārtu (smidzinātāju) pārbaudēm, kārtot eksāmenus traktortehnikas „A” kategorijas vadītāja apliecības iegūšanai, apmainīt traktortehnikas vadītāja apliecību (vecā parauga vai arī tās, kurām ir beidzies derīguma termiņš - 10 gadi, kopš izdošanas dienas), iepazīties ar informāciju par Latvijas Lauksaimniecības muzeja un K.Ulmaņa piemiņas muzeja „Pikšas” aktualitātēm, kā arī gūt citu ar VTUA saistītu informāciju.

   

  Lai varētu apmainīt vadītāja apliecību vai kārtot eksāmenu traktortehnikas vadītāja tiesību iegūšanai, pretendentam:

  • jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte);
  • jāiesniedz viena foto kartīte dokumentiem (3x4 cm);
  • jābūt veiktai, t.i., derīgai transportlīdzekļu vadītāja veselības pārbaudei (ar atzīmi pašgājējmašīnas);
  • jābūt nomaksātiem naudas sodiem, kas saistīti ar ceļu satiksmi (ja tādi ir uzlikti);
  • jāuzrāda pirmās palīdzības mācību kursu beigšanas apliecību vai vidējās vai augstākās medicīniskās izglītības ieguvi apliecinošu dokumentu, vai izziņu par mācīšanos medicīnas izglītības iestādē, ja persona iepriekš nav ieguvusi tiesības vadīt mehāniskos transportlīdzekļus (pie apliecības apmaiņas nav jāuzrāda).

   

  Lai pretendents iegūtu “A” traktortehnikas vadītāja tiesības, jānokārto:

  • teorētisko eksāmenu par ceļu satiksmes noteikumiem un ceļu satiksmes drošības jautājumiem;
  • teorētisko eksāmenu par traktortehnikas ekspluatācijas drošības jautājumiem (ar eksāmena jautājumiem var iepazīties –

  http://www.vtua.gov.lv/files/doc/Eksamena_jautajumi_traktortehnikas_A_kat_ekspluatacijas_drosiba.pdf);

  • praktiskās vadīšanas eksāmens (traktors savienojumā ar piekabi).

   

  Interesentiem būs iespēja apskatīt ne tikai tehniku un materiālus, bet arī konsultēties par sev vispiemērotākajiem piedāvājumiem. Izstādē būs plašs piedāvājums traktortehnikai un zemes apstrādes agregātiem, kā arī graudu pirmapstrādes aprīkojumam. Lopkopības speciālisti varēs novērtēt gan lopbarības piedāvājumu, gan agregātus tās sagatavošanai, savukārt infrastruktūras jomā apskatāms piedāvājums saimniecības modernizēšanas pasākumiem un komunālajiem darbiem.

   

  Izstādē “Pavasaris 2018” arī viss nepieciešamais kopta dārza iekārtošanai – plašā izvēlē viss nepieciešamais, sākot ar augsni un tās barības vielām, augļu kociņiem, košumkrūmiem, un beidzot ar dārza mēbelēm atpūtai pēc padarīta darba. Izstādē piedalīsies 320 dalībnieku.

   

  Izstādes darba laiks: ceturtdiena-sestdiena 10:00-17:00.

   

  Papildu informācija:

  https://www.aml-ramava.lv/lv/izstades/izstade-pavasaris-2018/