• LV

Aktualitātes

 • 27.12.2017

  Visdziļākā līdzjūtība Gunāra Ulmaņa piederīgajiem

   
  K.Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas” un Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra izsaka visdziļāko līdzjūtību Gunāra Ulmaņa piederīgajiem.
   
  Atvadīšanās no ilggadējā muzeja vadītāja notiks 2017.gada 29.decembrī plkst.15:30 K.Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas”, Dobeles novadā, tālr.26670812. Pēc ceremonijas ziedi tiks likti pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa, jo Ulmaņa kungs izvēlējās kremēšanas ceļu.
   
  Kā tika informēts iepriekš, Ziemassvētku vakarā, 24. decembrī 82 gadu vecumā mūžībā aizgājis Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja "Pikšas" veidotājs un ilggadējais vadītājs Gunārs Ulmanis.
   
  Gunārs Ulmanis dzimis 1935. gada 20. decembrī Bērzes pagasta "Pikšu" saimnieku Viļa un Elīzes Ulmaņu ģimenē. Sākoties Latvija okupācijai, Ulmaņu ģimenei lika "Pikšas" atstāt. Tēvu nošāva, bet māti kopā ar bērniem izsūtīja uz Sibīriju. Turienes skarbos apstākļus Gunārs ar māsu pārcieta, pateicoties mātes izmisīgajām pūlēm nosargāt bērnu dzīvības un veselību.
   
  Tālajā Krasnojarskā Gunārs Ulmanis absolvējis mākslas tehnikumu un ilgus gadus bijis mākslas skolas direktors.
   
  Atmodas gados viņš atgriezās dzimtajā Bērzes pagastā, lai turpinātu pēc tautas iniciatīvas sākto darbu - veidot un vadīt Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeju "Pikšas".
   
  No 1993. gada līdz 2017. gadam Gunārs Ulmanis bija Latvijas pirmā Ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja "Pikšas" vadītājs.
   
  Foto: Baiba Pole