• LV

Aktualitātes

 • 16.06.2017

  VTUA veicina klientu orientētas valsts pārvaldes veidošanu

   

  Vakar, 15.jūnijā Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra parakstīja uzraugošo iestāžu un uzņēmēju sadarbības memorandu par “Konsultē vispirms” principa iedzīvināšanu, tādējādi veicinot uz klientu orientētas valsts pārvaldes veidošanu.

   

  Sadarbības memorandu parakstīja Ministru prezidents M.Kučinskis, Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs A.Ašeradens, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Tirgotāju asociācijas un Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas pārstāvji, kā arī kopumā vairāk nekā 20 uzraugošo iestāžu vadītāji - Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras,Valsts ieņēmuma dienesta, Konkurences padomes, Patērētāju tiesību aizsardzības centra, Būvniecības valsts kontroles biroja, Pārtikas un veterinārā dienesta, Valsts darba inspekcijas, Datu valsts inspekcijas, Uzņēmumu reģistra, Valsts meža dienesta, Valsts valodas centra, Valsts vides dienesta u.c..

   

  Izcilas uzņēmējdarbības vides radīšana Latvijā ir viena no valdības noteiktajām tautsaimniecības attīstības prioritātēm. “Konsultē vispirms” principa mērķis ir uzlabot savstarpējo sadarbību starp uzņēmējiem un valsts pārvaldes uzraudzības iestādēm, sekmējot atbilstību likumdošanā noteiktajām prasībām un godīgu konkurenci.

   

  Lai praksē veicinātu "Konsultē vispirms" principu iedzīvināšanu, Ekonomikas ministrija sadarbībā ar uzraudzības iestādēm un nozaru asociācijām ir izstrādājusi vadlīnijas par "Konsultē vispirms" principu piemērošanu valsts iestāžu darbā.

   

  Uzraudzības iestādes apņēmās ievērot "Konsultē vispirms" vadlīnijās ietvertos principus - uz klientu vērsta valsts uzraudzība un pakalpojumi, padomi uzņēmumiem, lai sasniegtu atbilstību prasībām un riska novērtējumā balstīta uzraudzības stratēģija.

   

  Savukārt uzņēmējus pārstāvošās organizācijas apņēmās īstenot aktivitātes uzņēmējdarbības vides kultūras paaugstināšanai, veicinot normatīvajos aktos noteikto prasību godprātīgu izpildi un sadarbību ar uzraudzības iestādēm.

   

  Papildu informācija:

  Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē https://www.em.gov.lv/lv/jaunumi/15527-vienojas-par-sadarbibu-konsulte-vispirms-principa-ieviesana