• LV

Aktualitātes

 • 25.04.2017

   Muzejā “Pikšas” Baltā galdauta svētki

   

  2017.gada 4.maijā Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas” pievienosies Latvijas otrās dzimšanas dienas svinētāju lokam un Dobeles novada Bērzes pagastā uzklās baltu galdautu, lai ar apmeklētājiem dalītos stāstos Baltā galdauta svētkos.

   

  Svētku laikā no plkst.11.00 apmeklētāji nesteidzīgās sarunās varēs dalīties stāstos par Bērzes puses vēsturi un ļaudīm, kā arī tikties ar producentu un publicistu Juri Milleru. Ieeja pasākumā bez maksas.

   

  Savukārt visa 4.maija dienas garumā apmeklētāji varēs baudīt zāļu tēju un lasīt romantisku nosaukumu žurnālus no pagājušā gadu tūkstoša. Ieeja ar muzeja apmeklējuma biļetēm.

   

  Baltā galdauta svētki ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu - mūsu PAR dienu, pieminot 1990.gada 4.maiju, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu - lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti. Tā bija diena, kad izvēlējāmies brīvību, pateicām PAR grāmatām, kas drīkst būt mūsu grāmatplauktos, PAR mūsu draugiem no visas pasaules, PAR brīvai informācijai, uzņēmīgumam un patiesai līdzdalībai.

   

  Svētku mērķis ir iedvesmot cilvēkus 4.maijā pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā, kura norisi un formātu veidojam mēs paši. Uzklāsim baltus galdautus un svinēsim mūsu brīvību!

   

  Plašāka informācija: http://www.piksas.lv/lv/aboutus/aktualitates/

  un Latvijas valsts simtgades digitālajā platformā lv100.lv