• LV

Aktualitātes

 • 13.04.2017

   2017.gada iemesli Latvijas Lauksaimniecības muzeja apmeklējumam

   

  2017.gadā dodoties atpūtā uz Kurzemi ir vērts apskatīt Talsu pusi un Latvijas Lauksaimniecības muzejā esošo krājumu.

  Latvijas Lauksaimniecības muzejs piedāvā iepazīties ar īstām lauksaimniecības vēstures liecībām. Apmeklētāju interese tiek veicināta ar visdažādākajiem zemes apstrādes, kopšanas, ražas novākšanas un pārstrādes tehniku, lauku amatnieku – kalēju un galdnieku darbarīkiem, ierīcēm un izgatavojumiem, sadzīves tehniku un mājturībā vajadzīgām lietām, visdažādāko transportu, sākot ar ratiem un beidzot ar kombainu, zemes mērīšanai un meliorēšanai nepieciešamo, ģeodēzijas instrumentiem, meliorācijas aprīkojumu, u.tml.

  1.marta - 31.oktobrim - akcija apceļo Kurzemi”. Akcijas dalībnieki, kuri būs viesojušies vismaz 12 no 35 diženajām vietām piedalīsies balvu izlozē. Latvijas Lauksaimniecības muzejam ir piešķirts 17 akcijas zīmoga numurs.

   

  2017.gada 7.aprīlis – 2018.gada 1.aprīlim - muzejā apskatāma traktoru un auto modelīšu izstāde “Izmēram nav nozīmes 2” vai “Mazais vāģis“.

   

  20.maijs - ar daudzveidīgām aktivitātēm muzejs būs atvērts akcijā “Muzeju nakts”.  Tēma – “Laiks nevienu negaida”.

  27.maijs - ar daudzveidīgām aktivitātēm muzeja krājums būs skatāms pasākumā “Traktordiena 2017” Tērvetē, AS “Agrofirma Tērvete” laukā “Anšķini”.

  augusta beigas - ekspozīcijas “Pēteris Nomals - purvu zinātnes pamatlicējs Latvijā” atklāšana. Ekspozīcijā apmeklētājiem tiks dota iespēja iepazīties ar ievērojamā Latvijas zinātnieka devumu purvu izpētē. Ekspozīcijas laikā tiks atspoguļots viņa darba mūža gājums - Latvijas purvu kūdras fonda izpēte un sistematizācija. Pirmās Latvijas purva kartes izveidošana. Tāpat būs iespēja iepazīties ar profesora personīgajām lietām un zinātniskajiem darbiem.

   

  9.septembrī - muzejā norisināsies pasākums “Poēm’pa kulšen”, kurā apmeklētāji varēs vērot un iespējams arī piedalīties kulšanas talkā. Pasākumu papildinās nepilns ducis folkloras kopu skanīgās balsis.

   

  Apmeklētājiem muzejs atvērts visu gadu, tas piedāvā telpas un teritoriju dažādiem pasākumiem - semināriem, gadskārtu godu atzīmēšanai, dažādiem kolektīviem, domubiedriem, kā arī citiem pasākumiem pēc vajadzības un iespējām. Katrs apmeklētājs te jutīsies kā mīļš ciemiņš.

   

  Muzejs atrodas Ziemeļkurzemē, Talsos - 113 km attālumā no Rīgas, 76 km no Ventspils un 145 km attālumā no Liepājas.

   

  Papildu informācija:

  Tālrunis 25463748, 29403183, e-pasts: llm@llm.lv

  Adrese: Celtnieku iela 12, Talsi, LV-3201, http://www.llm.lv