• LV

Aktualitātes

 • 07.04.2017

   2017.gada iemesli muzeja “Pikšas” apmeklējumam

   

  2017.gada tūrisma sezonas laikā apceļojot Zemgali, ir vērts iegriezties Kārļa Ulmaņa dzimtajā pusē un apskatīt viņa piemiņas muzeju “Pikšas”, kuraekspozīcija sniedz plašu informāciju par K.Ulmaņa devumu valsts tapšanā un attīstībā, kā arī dod iespēju saprast lauksaimniecības attīstības procesu 1918.-1940.gados.

   

  Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas” apmeklētāju interese tiek veicināta ar tipisko Zemgales ainavu un sakopto lauku sētu, kurā var atpūsties un nesteidzīgi baudīt lauku plašumu un mieru sakoptajā un ainaviski harmoniskajā muzeja teritorijā. Tā durvis ir atvērtas ikvienam atpūtas cienītājam un zinātkāram apmeklētājam.

  Marts-aprīlis- Mežinieku pamatskolas bērnu darbu izstāde.

   

  Maijs-novembris- Gunāra Ulmaņa gleznu izstāde.

   

  4.maijs– katrs muzeja apmeklētājs laipni aicināts piesēst un nesteidzīgi izbaudīt “Baltā galdauta svētkus”. Krūzē smaržos zāļu tēja, gaisā virmos seni stāsti un uz baltā galdauta - žurnāli ar romantiskiem nosaukumiem no pagājušā gadu tūkstoša.

  20.maijs- ar daudzveidīgām aktivitātēm muzejs būs atvērts akcijā “Muzeju nakts”. Tēma – Laika rats, darbošanās laiks.

   

  Jūlijs-septembris- mākslinieces Zentas Puriņas darbu izstāde.

  3.septembris– gadskārtējais, Kārļa Ulmaņa 140.jubilejas atceres pasākums un mazpulcēnu darbu skate.

  18.novembris- Latvijas Republikas proklamēšanas diena. Piemiņas brīdis pie K.Ulmaņa pieminekļa.

   

  Apmeklētājiem muzejs atvērts visu gadu, tas piedāvā telpas un teritoriju dažādiem pasākumiem - semināriem, konferencēm, sporta spēlēm, gadskārtu godu atzīmēšanai, jaunlaulātajiem, dažādiem kolektīviem un domubiedriem, nakts mītni, vietu teltīm un ugunskuram, doties izbraucienā ar velosipēdu pa kādu no velomaršrutiem, kā arī citiem pasākumiem pēc vajadzības un iespējām. Katrs apmeklētājs te jutīsies kā mīļš ciemiņš.

  Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas” atrodas gandrīz Latvijas pašā vidū, starp Jelgavu un Dobeli, apmēram 70 km attālumā no Rīgas, 19 km no Jelgavas un 17 km attālumā no Dobeles.

   

  Papildu informācija:

  Tālrunis 26670812, e-pasts: piksas@piksas.lv

  Adrese: Pikšas, Bērzes pag., Dobeles nov., LV-3732, http://www.piksas.lv