• LV

Aktualitātes

 • 03.04.2017

   VTUA izstādē “Pavasaris 2017”

   

  2017.gada 6.-9.aprīlim Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk - VTUA) piedalīsies 25.starptautiskajā lauksaimniecības, lopkopības, dārzkopības, un komunālās saimniecības izstādē “Pavasaris 2017”, kura norisināsies izstāžu kompleksā “Rāmava”.

   

  Izstādes laikā apmeklētāju ērtībai būs atvērts VTUA Rīgas reģiona nodaļas birojs izstāžu kompleksā “Rāmava”, kurš nodrošinās iespēju iegūt interesējošo informāciju un saņemt pakalpojumus saistītus ar traktortehnikas uzraudzības un lauksaimniecības jomu, piemēram, par traktortehnikas reģistrāciju, pieteikties traktortehnikas jaudas un dīzeļmotoru izplūdes gāzu dūmainības mērījumiem.

   

  Tāpat apmeklētājiem būs iespēja iegūt informāciju un pieteikties augu aizsardzības līdzekļu iekārtu (smidzinātāju) pārbaudēm, kārtot eksāmenus traktortehnikas „A” kategorijas vadītāja apliecības iegūšanai, apmainīt traktortehnikas vadītāja apliecību (vecā parauga vai arī tās, kurām ir beidzies derīguma termiņš - 10 gadi, kopš izdošanas dienas), iepazīties ar informāciju par Latvijas Lauksaimniecības muzeja un K.Ulmaņa piemiņas muzeja „Pikšas” aktualitātēm, kā arī gūt citu ar VTUA saistītu informāciju.

   

  Lai varētu apmainīt vadītāja apliecību vai kārtot eksāmenu traktortehnikas vadītāja tiesību iegūšanai, pretendentam:

  • jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte);
  • jāiesniedz viena foto kartīte dokumentiem (3x4 cm);
  • jābūt veiktai, t.i., derīgai transportlīdzekļu vadītāja veselības pārbaudei (ar atzīmi pašgājējmašīnas);
  • jābūt nomaksātiem naudas sodiem, kas saistīti ar ceļu satiksmi (ja tādi ir uzlikti);
  • jāuzrāda pirmās palīdzības mācību kursu beigšanas apliecību vai vidējās vai augstākās medicīniskās izglītības ieguvi apliecinošu dokumentu, vai izziņu par mācīšanos medicīnas izglītības iestādē, ja persona iepriekš nav ieguvusi tiesības vadīt mehāniskos transportlīdzekļus (pie apliecības apmaiņas nav jāuzrāda).

   

  Lai pretendents iegūtu “A” traktortehnikas vadītāja tiesības, jānokārto:

  • teorētisko eksāmenu par ceļu satiksmes noteikumiem un ceļu satiksmes drošības jautājumiem;
  • teorētisko eksāmenu par traktortehnikas ekspluatācijas drošības jautājumiem (ar eksāmena jautājumiem var iepazīties –

  www.vtua.gov.lv/files/doc/Eksamena_jautajumi_traktortehnikas_A_B_kat_ekspluatacijas_drosiba.pdf;

  • praktiskās vadīšanas eksāmens (traktors savienojumā ar piekabi).

   

  Izstādes mērķis ir veicināt reģionu attīstību, nodrošinot pieredzes apmaiņu un popularizējot lauksaimniecību un ar to saistītās jomas, kā arī veicinot aizvien efektīvāku saimniekošanu Latvijas laukos un mežos.

   

  “Pavasaris 2017” ir 25. jubilejas izstāde, kura pulcēs lauksaimniecības, lopkopības, komunālās saimniecības un dārzkopības nozaru dalībniekus un interesentus.

   

  “Pavasaris 2017” būs plašākā nozares izstāde pēdējo gadu laikā. Ik gadu izstādē “Pavasaris” piedalās vairāk nekā 300 dalībnieku un to apmeklē vairāk nekā 13 tūkstoši apmeklētāju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un citām valstīm.

   

  Atgādinām!

  No 2017.gada 1.marta visos VTUA birojos par sniegtajiem pakalpojumiem var norēķināties tikai ar bezskaidras naudas maksājumu – bankas karti, internetbankas maksājumu vai rēķinu.

   

  Izstādes darba laiks:

  Ceturtdiena-sestdiena 10:00-17:00,

  Svētdienā 10:00-15:00.

   

  Papildu informācija:

  http://www.aml-ramava.lv/