• LV

Aktualitātes

 • 22.09.2016

  VTUA aicina uz izstādi “Lauksaimniecības tehnika 2016”

   

  No 2016.gada 6. līdz 9.oktobrim Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk - VTUA) gaidīs apmeklētājus 25. starptautiskajā lauksaimniecības, mežizstrādes, produkcijas pārstrādes, vides veidošanas un labiekārtošanas izstādē “Lauksaimniecības tehnika 2016”, kura norisināsies izstāžu kompleksā “Rāmava”.

   

  Izstādes laikā VTUA tās apmeklētājiem piedāvās iespēju iegūt interesējošo informāciju un saņemt pakalpojumus saistītus ar traktortehnikas uzraudzības un lauksaimniecības jomu, piemēram, iegūt informāciju par traktortehnikas reģistrāciju, par traktortehnikas jaudas un dīzeļmotoru izplūdes gāzu dūmainības mērījumiem, iepazīties ar informāciju par Latvijas Lauksaimniecības muzeja Talsos un K.Ulmaņa piemiņas muzeja „Pikšas” Dobeles novadā aktualitātēm un gūt citu ar VTUA saistītu informāciju.

   

  VTUA piedāvās iespēju izstādes apmeklētājiem, nokārtojot eksāmenus, iegūt traktortehnikas „A” kategorijas vadītāja apliecību.

   

  Lai varētu kārtot traktortehnikas vadītāja eksāmenu, pretendentam:

  • jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte);
  • jāiesniedz viena foto kartīte dokumentiem (3x4 cm);
  • jābūt veiktai, t.i., derīgai transportlīdzekļu vadītāja veselības pārbaudei (ar atzīmi pašgājējmašīnas);
  • jānomaksā naudas sodi, kas saistīti ar ceļu satiksmi (ja tādi ir uzlikti);
  • jāuzrāda pirmās palīdzības mācību kursu beigšanas apliecību vai vidējās vai augstākās medicīniskās izglītības ieguvi apliecinošu dokumentu, vai izziņu par mācīšanos medicīnas izglītības iestādē, ja persona iepriekš nav ieguvusi tiesības vadīt mehāniskos transportlīdzekļus.

   

  Lai pretendents iegūtu “A” traktortehnikas vadītāja apliecību, jānokārto:

  • teorētisko eksāmenu par ceļu satiksmes noteikumiem un ceļu satiksmes drošības jautājumiem;
  • teorētisko eksāmenu par traktortehnikas ekspluatācijas drošības jautājumiem (ar eksāmena jautājumiem var - http://www.vtua.gov.lv/files/doc/Eksamena_jautajumi_traktortehnikas_A_B_kat_ekspluatacijas_drosiba.pdf);
  • traktortehnikas, savienojumā ar piekabi, vadīšanas eksāmens.

   

  Ja apmeklētājiem ir nepieciešama nomainīt traktortehnikas vadītāja apliecību (vecā parauga vai arī tās, kurām ir beidzies derīguma termiņš - 10 gadi, kopš izdošanas dienas) VTUA piedāvās to izdarīt bez eksāmenu kārtošanas - jāuzrāda personas apliecinošs dokuments un medicīniskā izziņa (ar atzīmi pašgājējmašīnas), ja VTUA dati par to nav elektroniski pieejami.

   

  Vienlaikus informējam, ka samaksu par VTUA sniegtajiem pakalpojumiem varēs veikt arī ar maksājuma norēķina karti vai pārskaitījuma veidā. Izstādē “Lauksaimniecības tehnika 2016” pieejamo pakalpojumu izmaksas:

  • A kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecības iegūšanas eksternātā - 44.67 EUR
  • Traktortehnikas vadītāja apliecības atjaunošana, ja tā ir pazaudēta vai sabojāta - 27.97 EUR.
  • Traktortehnikas vadītāja apliecības atjaunošana, ja tai beidzies derīguma termiņš -  17.64 EUR.

   

  Līdz ar akreditāciju pilntiesīgi Latvijā veikt augu aizsardzības līdzekļu iekārtu (smidzinātāju) pārbaudes, VTUA izstādes apmeklētājiem piedāvās reģistrēties un iepazīties ar iekārtu pārbaudēm, kuras VTUA veiks pieci biroji – Limbaži, Kuldīga, Jelgava, Rēzekne un Alūksne, tādejādi aptverot visu Latvijas teritoriju.

   

  Ik gadu "Lauksaimniecības Tehnika 2016" izstādē piedalās vairāk nekā 240 dalībnieku un to apmeklē vairāk nekā 9,5 tūkstoši motivētu apmeklētāju, lauksaimniecības, lopkopības, mežkopības un komunālās saimniecības nozaru interesentu un ekspertu.

   

  Papildu informācija:

  http://www.aml-ramava.lv/

   

  Notikumu, semināru un diskusiju plāns