• LV

Aktualitātes

 • 21.09.2016

   Lauksaimniecības tehnikas un darbarīku demonstrējumi

   

  2016.gada 25.septembrī plkst.13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzeja darbinieki aicina uz īstiem ražas svētkiem “Poēm pa kulšen” Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā (Ventspilī Riņķa ielā 2).

   

  Ražas svētku dalībnieki varēs vērot graudu kulšanu ar kuļmašīnu “Imanta”, iemēģināt kulšanu ar spriguli vai iejusties malējiņu lomā, maļot graudus ar rokas dzirnavām. Kūlējus Smiltiņu ģimene cienās ar gardu putraimbiezputru a gāļ, bet Dzirnavās varēs iepirkties pats un dabūt sklandraušus un citus našķus.

   

  Kā jau ražas svētkos par lustēm rūpēsies muzikantu apvienība “Tals’ trimiš” - dancos paši un dancinās citus.

   

  Vējdzirnavās visu pasākuma laiku tiks demonstrēta filmu studijas “Animācijas Brigāde” 2003.gadā radītā animācijas filma “Poēm pa kulšen”.

   

  Kamēr notiks “Poēm pa kulšen” tiešraide, arī citviet muzeja teritorijā būs ko darīt - Rijā varēs sevi iemūžināt senos un ne tik senos tērpos, notiks rotaļas, konkursi un darbnīcas īstiem meistariem.

   

  Īstie ražas svētki ar kuļmašīnu “Imanta” galvenajā lomā notiek par godu Fricim Dziesmam jeb Ālant Vilim (1906 - 2004), īstajā vārdā Fricim Forstmanim, kuram šogad 110.jubileja, un, kurš reiz bija latviešu dzejnieks, žurnālists un bibliotekārs, un 1939.gadā ventiņu mēlē sarakstīja jauku dzejas darbu “Poem pa kulšen”.

   

  Vairāk skatīt:

  http://muzejs.ventspils.lv/kuls-uz-nebedu/