• LV

Aktualitātes

 • 20.09.2016

   Latvijas Lauksaimniecības muzejā pārrunā meliorācijas gaitu Latvijā

   

  2016.gada 16.septembrī Latvijas Lauksaimniecības muzeja darbinieki tikās ar Latvijas melioratoru biedrības valdes locekļiem un Kurzemes reģiona meliorācijas nodaļas vadītāju, lai pārrunātas turpmākās sadarbības iespējas.

   

  Tikšanās laikā tika apspriestas jaunas izstāžu iestrādes un koncepcijas, kā arī apzināti trūkstošie informācijas posmi, lai pilnīgāk atspoguļotu meliorācijas gaitu Latvijā.

   

  Tāpat tika panākta vienošanās par nākotnes iestrādēm papildus finansējumu piesaistīšanā un jaunu inovatīvu ekspozīciju papildināšanā.

   

  Latvijas Lauksaimniecības muzeja krājumā ir plašs meliorācijas lietisko materiālu klāsts, vērtīgu ģeodēzijas instrumentu kolekcija, daudz fotodokumentu, drenāžas plāni, kartes, melioratoru pieraksti un daudz kas cits. Tajā ir „stāsts” par meliorāciju Latvijā, kurš balstīts uz bagātīgu materiālu krājumu kādi citur Latvijā nav pieejami un apskatāmi.

   

  Latvijas meliorācijas vēstures liecinieki ir unikāli krājuma priekšmeti - m.ē. IX gadsimta ēku stūru fragmenti ar akmeņu drenu, režģotu koka pamatu un pamatklāstu, kas iegūts Āraišu ezerpils (Drabešu pag., Amatas nov.) arheoloģiskos izrakumos, XVII gadsimta Rīgas koka ūdensvadu un 1668.gada muižas uzmērīšanas karte.